Volkswagen Türkiye cephesinden üzücü bir haber geldi. Ekim 2019 tarihinde ülkemizde kurulan şirket ile ilgili olan gelişme, kesinleşti. Manisa Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre ülkemizde faal olan Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yakın süreçte kapatılacağı ilan edilmiş durumda. Şu an için faal durumda olan şirketin yakın süreçte kapatılması bekleniyor.

Şirket 28 Aralık tarihinde tasfiye için alacaklılara çağrı yaptı;

Volkswagen Türkiye şirketi kapatılıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi sistemi üzerinden Vergi Kimlik Numarasıyla yaptığımız sorgulamada şirketin hâlâ faal durumda göründüğünü görüyoruz. Yukarıda yayımlanan ilanı neticesinde yapılacak denetimlerin ardından faal durumdan düşmesi hâlinde yazımıza güncelleme yapacağız.

Volkaswagen Türkiye

2019 ekim ayında ülkemiz sınırları içerisinde şirket açmayı kararlaştıran Alman Otomotiv devi, 943 milyon 500 bin TL sermaye tutarıyla birlikte Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘yi kurmuştu. Ancak 2020 mart ayında ortaya çıkan Covid-19 salıgınıyla birlikte dünya genelinde ekonomik krizler boy gösteriyor. Şirket, “Krizin üstesinden gelmek ve pandemi öncesinde planladığımız satış rakamlarına tekrar ulaşabilmek için en az 2 – 3 yıl gibi uzun bir zamana ihtiyacımız var.” şeklinde açıklama yaptılar. Vergi memurlarının işletme adresine giderek şirket için kapanış işlemlerinin yapmasının ardından şirket resmî olarak feshedilmiş olacak.

Google News Abone Ol

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz