Google’dan Türkiye Corona Virus raporu!

0
Google Corona Virus

Teknoloji devi Google, Corona Virus sonrasında bazı kategorilerde raporlar hazırladı. Bu verilere göre, Türkiye’nin evde kalma yüzdesi ortaya çıktı. Yüz otuz bir ülkede yapılan araştırmalar mevcut. Ancak paylaşacağımız yüzdelik verilerin Türkiye için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Raporla ilgili söylenecek tek şey ise Türkiye’nin Corona’ya karşı önlem alma konusunda başarılı ülkelerden birisi oluğu. Raporu da dikkate alarak tekrardan aciliyet gerekmedikçe sokağa çıkmamanız konusunda tekrar hatırlatma yapmak isteriz.

Google, Türkiye Corona Virus evde kalma oranını raporladı

Altı farklı kategorinin konu alındığı raporda; konut, alışveriş merkezleri, eğlence mekânları, iş yerleri, restoranlar vb. birçok alan birleştirildi ve raporlandı. Paylaşılan verilere göre ise ülkemizde 29 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında alışveriş merkezi temalı yerlerde bulunan nüfusun azalma yoğunluğu aktarılmış. 29 Mart günü azalma yüzde 75 oranında artmış durumda. 5 Nisan tarihine geldiğimizde ise bu rapor güncellenerek yüzde 76‘ya çıkmış.

Kamuya açık alanlarda ise düşüş 29 Martta yüzde 58 iken 5 Nisan’da yüzde 61‘e yükselerek azalma yaşamış. Ayrıca eczane ve marketler de yine aynı şekilde 29 Martta yüzde 39 iken 5 Nisan tarihinde yüzde 40 olmuş durumda. Raporun tamamı ise hemen aşağıda yer alıyor:

Kategoriler29 Mart5 Nisan
Alışveriş & Eğlence-%75-%76
Market & Eczane -%39-%40
Kamuya Açık Alanlar-%58-%61
Toplu Taşıma-%71-%76
İş Yerleri-%45-%48
Evdeki Geçirilen Süre+%17+%19

Kaynak: gstatic.com

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz