Ankara’daki Xiaomi mağazası izdiham nedeniyle açılmadı!

0
Xiaomi

Çinli şirket ülkemizde mağazalarını açmayı sürdürüyor. Bugün Ankara’da açılması planlanan Xiaomi mağazası yoğun ilgiden dolayı açılamadı.

Bölgeye Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi. Kalabalığın dağılması için müdahale eden polis ekipleri, kalabalığı mağaza alanından çıkarttı.

Xiaomi mağaza açılışı ertelendi

Ankara AnkaMall’da planlanan açılışta pek çok hediye telefon ve indirim sunulacağı paylaşılınca Ankara halkı adeta AnkaMall’a akın etti. Hal böyle olunca kontrolü kaybeden yetkililer zor dakikalar yaşadılar.

Bölgeye sevk edilen polis ekipleriyse kalabalığı dağıtarak mağaza açılışının ertelenmesine yardımcı oldu. Bu konuda Xiaomi’nin farklı bir yol izleyeceği düşünülüyor.

9 yıl önce Çin’de kurulan şirket, son zamanlarda Türkiye’ye yayılmayı hedeflemişti. Yakın zamanda da İstanbul Cevahir AVM’de mağazası açılan Mi Store, bugün Ankara AnkaMall’da da açılacaktı.

Açılışa özel olarak yarım saatte bir hediye telefon ve seçili ürünlerde yüksek oranda indirimler vaat edilmişti. Hal böyle olunca AVM’nin neredeyse birçoğu mağazaya gelmek istedi.

Bu olaylar haricinde Mi Store Türkiye ekibi yeni bir duyuru daha paylaştı. Bu duyuruda şu açıklama yer alıyor: “Bugün yapılması planlanan Ebru Şahin ve İsmail Hacıoğlu imza günü, MI Store açılışındaki aşırı izdiham nedeniyle iptal edilmiştir. Bilginize sunarız. “

Xiaomi için gösterilen ilgi tabiri caizse AVM’nin diğer etkinliklerini de askıya almasına neden olmuş diyebiliriz. Firma ileri bir tarihte açılış ve fırsatlar için yeni bir duyuru yapacağını söyledi.

Sizce yeni açılışta neler olacak? Görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz