Whatsapp

Popüler anlık mesjaşlaşma uygularımı arasında lider konunda olan Whatsapp Messenger için geçtiğimiz ekim ayında bu güncelleme konuşulmuş ancak daha da bilgi gelmemişti.

Şirket, anlık mesajlaşmanın yüksek olduğu durumlarda aktif hâle getirilmesi için Tatil Modu‘nu getirecek.

Bu sayede yüksek mesaj gelen gruplarınız varsa ve çıkmak da istemiyorsanız, mesajları geçici olarak püskürten özellik tam size göre olacaktır.

Bu güncelleme için; Android 2.19.101 sürümü üzerinden test yapan ekip, bu özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Öncelikle, Arşivlenmiş sohbetler artık kendi alt menü seçeneğine sahip olacaklar. Bu nedenle arşivlenmiş sohbetlere erişmek için menü menü gezmenize gerek kalmayacak. Yalnızca alt menüde tek butona tıklamanız yeterli olacak. Bu özellik yeni beta sürümü ile kullanılabilir durumda.

İkinci özellik olan Tatil Modu ise “Arşivlenmiş sohbetleri yoksay” olarak adlandırılacak. Bu özellik, yeni bir mesaj geldiğinde arşivlenmiş sohbetlerin arşive aktarılmasını engelleyecek. Böylece rahatsız olduğunuz grup mesajlarını en üstte, anlık olarak görmeyeceksiniz. Özellik henüz geliştirme aşamasında olup, sadece belirli kullanıcılara sunulmaktadır.

Peki sizin düşünceleriniz ne? Bu özellik sizce faydalı bir özellik mi olacak? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz