Whatsapp’ta Hatalı Mesajlarını Herkesten Silebilirsiniz!

4
whatsapp logo görsel

whatsapp logo görsel

 

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte uzak mesafelerdeki sevdiklerimizle artık saniyeler içerisinde iletişime geçebiliyoruz. Bu hızın faydaları olduğu gibi zararları da olabiliyor. Başkasına göndermek istediğimiz bir mesajı başka bir kişiye gönderebiliyoruz hatalı bir şekilde. Whatsapp yeni güncellemesiyle bu soruna bir çözüm sundu.
  

Bu güncellemeden önce gönderdiğimiz mesajları sadece kendi cihazımızda silebiliyorduk. Artık gönderdiğimiz hatalı mesajları 7 dakika süre ile gönderdiğimiz kişinin cihazında da silebiliyoruz. Bunun için yapmamız gerekenler oldukça basit.

Whatsapp Herkesten Sil Nasıl Çalışıyor ?

 

whatsapp mesaj silme seçenekleri

 

Hatalı mesaj metninin üzerine basılı tutuyoruz. Üst kısımda çıkan çöp kutusu ikonuna tıklıyoruz. Karşımıza 3 seçenek çıkıyor. Bunlar “Herkesten Sil”, “İptal” ve “Benden Sil” şeklinde. Herkesten Sil seçeneğini seçtiğiniz zaman mesaj metni, ulaştığı tüm cihazlardan siliniyor. Açıkcası bu güzel bir özellik.

 

 

whatsapp silinen mesaj bildirimi

 

 

Resimde de görüldüğü gibi mesajı sildiğimiz görülüyor. Mesaj silme işlemi geri alınamıyor. Bir kere silinen mesaj tamamen silinmiş oluyor. Bu sebeble bu özelliği dikkatli kullanmakta yarar var.

 

whatsapp silinen mesaj

 

Bu özelliği bireysel ve grup sohbetlerinde de kullanabiliyorsunuz.  Bu özellik henüz sizin cihazınızda kullanılabilir olmayabilir. Özelliğinin çalışabilmesi için mesajın iletildiği tüm cihazlarda en son Whatsapp sürümünün kurulu olması gerekmekte. Aksi takdirde mesajı silseniz bile karşı tarafta iletilen metin duracaktır.

 

Whatsapp’ın diğer bir yeni özelliği olan Anlık Konum Paylaşımı ile ilgili bilgilere aşağıda yer alan haberden ulaşabilirsiniz.

 

Whatsapp’a Yeni Özellik Geliyor!

 

Google Play Linki : Whatsapp

4 Yorumlar

  1. Mükemmel bir yazı olmuş ayrıca Whatsappta bu özelliğin daha yeni gelmiş olması biraz garip ama en azından gelmiş Teşekkürler Teknokroki ekibi 🙂

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz