WhatsApp para transfer özelliği resmen başladı!

0
Whatsapp Engel Kaldırma

WhatsApp para transfer özelliği resmen kullanıma sunuldu. Sosyal medya üzerinden sevdiklerimize daha kolay para gönderip alabileceğiz. Sevdiklerimizin nakde sıkıştığı anlarda para göndermek artık kolaylaşmış durumda. Karekod ile IBAN yollama karttan karata para transfer gibi özellikler de mevcut.

WhatsApp para transfer özelliği geldi!

WhatsApp Grup Mesajı Gönderme

Hindistan’da bir süredir beta aşamasında olan bu özelliğin Brezilya’da kararlı sürüm olarak etkinleştirildiği ortaya çıktı. Facebook, inc. CEO’su Mark Zuckerberg, tıpkı fotoğraf gönderir gibi kolayca para gönderilebileceğini ifade etmiş durumda.

Para gönderimi yapmak için WhatsApp hesabınıza banka veya kredi kartı numarasını girmek yeterli olacak. PIN ve parmak izi ile güvenlik adımlarını ayarladıktan sonra, WhatsApp’ta mesajlaşma ekranındaki para gönderimi seçeneğine tıklayıp, miktarı girip, parmak izinizi okutmanız yeterli olacak. Para karşı tarafa gönderilmiş olacak. Ayrıca karşı taraftan belirli miktar para talep etmek de mümkün durumda. Örneğin: 50 TL’ye ihtiyacım var gibi.

Brezilya’da 10 milyon KOBİ olduğunu açıklayan Facebook, ticari ödeme altyapısı sağladıklarını da hatırlattı. Bireysel kullanıcılar için ücretsiz olan bu özelliğin ticari kullanıcılar için belirli bir miktar ücrete tabii olduğu söyleniyor.

Sizce Whatsapp para transfer özelliği ne zaman Türkiye’ye gelir?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz