Whatsapp kullanıcıları üzgün… Resmen yolun sonuna gelindi!

0
Whatsapp gizlilik politikası

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Çıktığı ilk dönemde bile yankı uyandırmayı başaran uygulama artan kullanıcı sayısıyla Mark Zuckerberg’in de listesine girmişti. Dönemin şirketi Facebook, inc. (Şu anda Meta, inc.) milyarlarca dolar ödeme yaparak platformu bünyesine katmıştı.

10 yılı aşkın süredir de hayatımızda olan uygulama dönem dönem spekülasyonlara da anılmış olsa da yine de tercihin değişmediği görülüyor. Ücretsiz mesajlaşma, veri paylaşımı ve arama işlevlerini karşılayan WhatsApp tek kalemde 2 GB’ye kadar da ücretsiz veri alışverişine imkân sağlıyor.

WhatsApp bu güncelleme ile neler yaptı?

Evet geldik dost acı söyler kısmına. Güncellemeyi telefona kurmuş olanlar selam sabah demeden duvara tosladılar. Birisiyle mesajlaşırken tek seferlik fotoğraf / videolar için yapılabilen görüntü kaydetme / ekran görüntüsü alma dönemi bitti. Şirket yaptığı yenilikle birlikte betada test ettiği süreci beğenmiş olacak ki servis etmiş durumda. Aşağıda sizler için örnek bir video paylaştık. Ekran görüntüsü alırken engellendiğini ve fotoğrafa girdiğimizde de videonun nasıl karardığına yakından bakın.

Şirket ayrıca bu özelliğin haricinde sevindirici bir işlevi de ekledi diyebiliriz. Bir kullanıcıyla mesajlaşırken mesajları “Benden sil” seçeneğiyle yanlışlıkla silerseniz sohbetin en altında bir uyarı beliriyor. Böylece birkaç saniye içerisinde mesajı tekrar kurtarma şansınız oluyor. Tabii ki herkesten sil işlevini geri almak mümkün olmuyor.

Uzunca süredir tartışılan fotoğraf / videoların dışa aktarım durumu bakalım önümüzdeki dönem nasıl şekillenecek. Kullanıcılardan gelecek geri bildirimler nazarında WhatsApp’ın bu adımından vazgeçip geçmeyeceği bilinmiyor.

Bir diğer değişiklik ise aramalar hususunda yapıldı. Artık aramalar menüsüne girdiğinizde oluşturulan linki sohbete göndermeniz durumunda diğer kullanıcılarla sesli görüşmeler yapabileceksiniz. Şirket rakiplerindeki işlevlerin hepsini tek bir yerde birleştirmeye devam ediyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz