Whatsapp Engel Kaldırma

Facebook, inc. şirketinin grup şirketi olan WhatsApp gizlilik politikası için Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kullanıcılarına açıklama yaptı. Şirket yaptığı açıklama gizlilik politikası hakkında bilgiler paylaştı.

Sosyal medya devinden gizlilik politikası açıklama

WhatsApp bu sabah Türkiye’deki kullanıcılarının uygulama ekranlarında özel bir duyuru yayınlayarak, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı. Şirket ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.”

Paylaşılan bilgiler ışığında özetlemek gerekirse Whatsapp’ın rehberinize erişebildiği ancak Facebook ile paylaşmadığı, mesajlarınızı göremediği ve konum bilgilerinize de erişemediğini beyan ediyor. Fakat yedekleme yaptığınızda örn: Google Drive / iCloud, uçtan uca şifreleme özelliği pasif hâle geliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz