WhatsApp beklenen mesaj özelliği kullanıma sunulacak

0
WhatsApp yeni özellik geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olarak adlandırabileceğimiz Whatsapp yeni bir özellik daha kazanıyor. Dünyada 1 milyardan fazla cihaz üzerinde kurulu olan ve kullanılan Whatsapp hayatımıza oldukça entegre olmuş durumda. Bu nedenle uygulamaya gelen yenilik ve özellikler oldukça ilgi görebiliyor. Web tarafındaki kullanıcıların Beta sürümünde deneyimledikleri yeni bir özellik ortaya çıktı. Whatsapp uygulamasında yakın gelecekte tüm kullanıcılara sunulması beklenen özellik ise mesajlar ile ilgili bir gelişme.

Bu güne kadar Whatsapp kullanırken keşke şu özellik de olsa dediğimiz birçok özellik zaman içerisinde uygulamada kullanıma sunuldu. Hatta yakın zamanda bunlardan en çok dikkat çeken özelliğin aynı anda birden fazla cihazda Whatsapp hesabınızı kullanabilecek olmanız diyebiliriz. Bu özellik kadar olmasa da kullanıcıların aradığı bir detay olduğunu söyleyebiliriz.

Whatsapp mesaj düzenleme özelliği

WhatsApp beta 2.23.10.10 sürümü ile gelen özellikle beraber gönderdiğiniz bir mesajı silmeden düzenleyebileceksiniz. Mesaj seçeneklerinden düzenlemeyi seçtiğinizde ayrı bir pencerede düzenleme işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Düzenleme sayısında bir limit bulunmazken gönderim süreniz üzerinden 15 dakika sonrasına kadar bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Düzenlenmiş mesaj WhatsApp uygulamasının son sürümünü kullanan kullanıcılarda görünür olacak. Bu özelliğin asıl kullanım amacı olan yazım hatasını düzeltme dışında kullanılmasını önlemek için böyle bir süre limiti olduğunu söyleyebiliriz.

Belirttiğimiz gibi özellik sadece WhatsApp Web beta kullanıcıları için aktif durumda. Kısa bir sürede mobildeki Whatsapp beta kullanıcıları için de kullanıma sunulacaktır. Akabinde de birçok özellik gibi söz konusu mesaj düzenleme özelliği de gelmesi için beklenenler arasında yerini alacak.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.