WhatsApp desteği bitti! O telefonlarda artık kullanılamayacak.

0

Facebook’un anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için veda zamanı geliyor. Son üç gün kaldı. 1 Şubat 2020 kesin tarih olarak ilan edildi.

Alt model telefonlar artık anlık mesajlaşma uygulamasına veda edecek. Yapılan güncellemeler ve destek kesilmesiyle birlikte artık sona gelindi.

WhatsApp için veda edecek telefon/tabletler

Whatsapp

Facebook, paylaştığı bilgiyle birlikte Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich yüklü ve üzeri sürümdeki Android telefonlara destek vermeye devam edeceğini söylemişti. Bunun haricinde Android 2.3.7 ve alt sürümü çalıştıran telefonlar, artık yeni bir hesap veya mevcut hesabı doğrulamayacak.

iOS cephesinde de bir destek sonlanması var. iOS 9 ve üzeri yüklü bir iPhone modeli olmayan kullanıcılar ne yazık ki 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren kullanım yapamayacak. Veri kaybı yaşamamak adına yedekleme işlemlerinizi yapabilir, gelecekte destekleyen bir telefon alınca kullanabilirsiniz.

Yedekleme yapmak istemeyen kullanıcılar Sohbet Dışa Aktar özelliğiyle birlikte görüşmelerini txt dosyası olarak da dışarı alabilir.

Birkaç günlük süre zarfında kullanım yapmaya devam edebilirsiniz. Bu süreçte de artık yıllarca komşu olan uygulama, daha iyi bir semte taşınıyor 🙂

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz