Twitter, uzunca süredir Instagram, Facebook vb. sosyal medya platformlarında yer alan etiketleme özelliğini test etmeye başladığını açıkladı.

Eklenecek özellikle beraber artık kullanıcılar attıkları tweetlerini tıpkı başka bir platformda yapabildiği gibi düzenleyebilecek.

Bugün Twitter tarafından atılan bir tweet “Yazar,Bahsedilen vb” gibi etiketlerin yer aldığı sistemi test etmeye başladığını açıkladı. Özellikle yoğun etkileşim alan tweetlerdeki karışıklığı büyük oranda giderecek olan güncellemede sadece yazar, bahsedilen gibi etiketlerden daha fazla olacağı da belirtildi. 

Twitter tarafından atılan bir tweet, “Twitter‘daki sohbetleri takip etmenin ve bunlara katılmanın kolay olmasını istiyoruz. Cevaplar üzerindeki etiketleri test ediyoruz: yazar ve bahsedilen. “Yazar” etiketi, belirli bir konuyu başlatan kişi tarafından tweetlenen cevaplara uygulanacaktır.  Bu, kullanıcıların orijinal tweet’i yazan kişiden bir konudaki belirli bir cevabın gelip gelmediğini görmelerini sağlayacaktır.  “Bahsedilen” etiketi, bir konunun orijinal tweetinde “tanıtıcı” olarak belirtilen bir Twitter kullanıcısının yanıtına eklenecektir.” açıklaması yapıldı.

Bu etiketleri şu an rastgele seçilen sınırlı sayıda Twitter kullanıcısı kullanabiliyor.

Yeni özellikler Twitter’ın en son sürümünde bulunmadığından, yapılacak bir güncelleme ile yayına girecek olabilir. Etiketler ve tweet düzenlemeözelliklerinin deneme sürecinden çıkıp genel erişime ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor.

Sizce bu özellikler Twitter’a uyumlu olacak mı? Görüşlerinizi yorumlarda bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz