Twitter, Snapchat ile ortaklığa gidiyor! Daha fazla etkileşim!

0
Twitter Snapchat
Google News Abone Ol

Twitter yeni bir entegrasyonunu duyurdu! Snapchat ile ortaklığa gittiğini duyuran şirket platformuna daha fazla kullanıcı kazandırmak istiyor gibi duruyor. Yapılan işbirliğiyle bir Tweetinizi Snapchat uygulamasında Snap atarken paylaşabileceksiniz.

Tweet paylaş seçeneği üzerinden Snapchat uygulamasında paylaşacağınız Snaplerinize yerleştirebileceksiniz. Firma kısa süre önce Fleets özelliğini duyurmuş ve akabinde birtakım hatalar ortaya çıkmıştı. Daha sonra bu hataların farkında olunduğu ve giderilmesi için çalışmalar yapıldı paylaşılmıştı. Twitter bu sayede Snapchat plaformundan da kullanıcıları Fleets özelliğinden haberdar etmeyi amaçlıyor gibi duruyor. İki uygulama arasındaki etkileşim de artacaktır. Ana amaç Twitter kullanıcılarının etkileşimini artırması tabiki.

Twitter Snapchat

Söz konusu özellik ilk olarak sadece iOS platformunda aktif olacak. Yakın bir zamanda da Android tarafına geliyor olacak. Twitter ilerleyen süreçte daha fazla platform ile paylaşım konusunda çalışmalar sağlayabilir.

Birçok sosyal medya platformu arasında kuvvetli bir etkileşim sağlayacak bağ bulunmuyor. Buna haklı gerekçe olarak da kullanıcı ve trafik kaybı gösterilebilir. Ancak yine de bir noktada daha entegre olan sosyal ağlar daha başarılı olacak gibi. Örnek vermek gerekirse günümüzde bir Tiktok fenomeninin Instagram hesabı da olduğunda o platforma da kullanıcı kazandırabilir. Bu sebeple burada karşılıklı fayda var. Ancak Instagram rakibinin önünü kesebilmek için Reels özelliğini sistemine dahil etmişti. Sadece fotoğraf paylaşma üzerine kurulan bir sosyal ağ şimdi rakiplerinden özellik aktaran bir mecraya döndü. Bu tam da Facebook’luk bir hareket gibi duruyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz