Twitter platformuna “Benden bahsetmeyin” özelliği geliyor!

0
Twitter - Benden Bahsetmeyin Özelliği

Twitter, bir süredir kullanılarından aldığı talepler doğrultusunda yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik bahsetmelerden çıkarılmayı talep etmenizi sağlayacak. Twitter tabiri ile “unmention” olarak da özetleyebiliriz. Bu sayede herhangi bir tweette yer alan bahsetmenizi kaldırabileceksiniz.

Kendinizden bahsedilmeyi kaldırma özelliği Twitter’da istenmeyen ilgi sonucu oluşan tacizlerin de önüne geçilmesi hedefleniyor. Özellik aktif olduğunda bahsedilme oranınız arttığında bir uyarı alacaksınız. Ayarlardan bahsedilme ile ilgili ayarlamalar sağlayabileceksiniz.

Bu sayede doğrudan kullanıcıları engellemek yerine sizi tweetlerinde bahsetmenizi engelleyebileceksiniz. Belirli bir süre ile de engelleme imkanı söz konusu.

Söz konusu bahsedilmeyi kaldırma özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı konusunda bir tarih bilgisi paylaşılmadı. Ancak yeni özellik sayesinde elle kullanıcıları engelleme ve gelen yanıtları kontrol etme gibi saçma birçok süreçten Twitter özelinde de kurtulunmuş olacak.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçerikierimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın!

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz