Telegram güncelleme

Telegram güncelleme aldı. Son dönemde oldukça revaçta olan uygulamalardan bir tanesi olan Telegram özellikleri her geçen gün artıyor. Son yeniliklerle birlikte sesli grup sohbet özelliği ve SD Kart desteği gibi birkaç yenilik uygulamaya dâhil edildi.

Telegram güncelleme ile zenginleşiyor

Telegram güncelleme

Bir Grubun Profiline giderek grubunuz için Sesli Sohbet oluşturabilirsiniz -> (⋮) -> Sesli Sohbeti Başlat seçeneğine dokunun. Bir sohbete katıldıktan sonra, kullanıcılar Uygulamada başka şeyler de yapabilir. Aynı gruba girerseniz, en üstte o anda kimin konuştuğunu gösteren özel bir çubuk görebilirsiniz. Telegram, bireylerin ayrıca istedikleri zaman erişmek için özel bir sohbet ve mikrofon geçişi yaptığını da belirtiyor.

Android kullanıcıları ayrıca, sistem genelinde bir kayan widget işlevi ile tam teşekküllü bir deneyim yaşarlar. Şamandıra üç seçenek gösterir – Hoparlör, Mikrofon, Ayrıl düğmesi. Telegram’ın dediği gibi, Sesli Sohbet birkaç bin katılımcı içerebilir ancak kesin bir sınır olmadığını söyleyelim.

Masaüstü modu için, Sesli Sohbetler ayrıca Bas-konuş kısayolu özelliği de aldı. Pencere açık olmasa bile, canlı yayına geçmek ve mesajınızı sesli olarak bildirmek için Ara Çubuğu tuşunu basılı tutabilirsiniz. Her durumda, Gelecekteki güncellemeler gürültü giderme, video ve ekran paylaşımı gibi iyileştirmeleri getirmesi bekleniyor.

Sesli Sohbet dışında; çıkartmalar, animasyon etiketi yüklenmeden önce bir taslağın gösterilmesi gibi yenilikler de eklenmiş durumda. Ek olarak Telegram, Android kullanıcıları için Yeni Mesaj düğmesi animasyonlara iyileştirmeler ekledi, profilleri açtı, sohbet klasörlerini de yeniledi. Ayrıca bu sefer önceki güncellemede olduğu gibi yeni bir animasyonlu emoji seti ekleniyor.

Android cephesi için uygulama verilerini SD Kart’a aktarma özelliği aktif hâle getirildi. iOS cephesinde ise Siri gelen mesajları kulaklık takılıyken okuyabilecek. Hem Android hem iOS cephesine gelen ortak yenilik ise fotoğrafları hızlıca düzenleyip yeniden gönderme özelliği oldu.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz