Uygulama İncelemesi – Spotify – (Bilgi İçerir)

0

Dünyaca en ünlü müzik uygulamalarından olan Spotify, gerek müzik gerek sanatçı bakımından zengin bir platform. Üyelik çeşitliliği de geniş. Üç farklı üyelik yöntemi hatta (4)

Spotify Ücretsiz:

Ayda 0,00 TL ödeyerek ya da ödemeyerek 🙂 Spotify hesabı alabilirsiniz. Ücretsiz üyelikle neler var? Reklâmlı (30-60sn) düşük kalitede müzik deneyimi, aralıksız çalma özelliğinin olmayışı (aralara reklâm girmesi)


Spotify Öğrenci:

Normal etiket fiyatı 14,00 TL (ay) olan Premium içeriklerini %50 indirimli olarak almanızı sağlar. (Sadece üniversite öğrencileri (YÖK)’e bağlı okullardan örgenci belgesi alınıp Spotify’a gönderilmesi durumunda ayda 7 lira (12 ay sabit fiyat) ile Premium üyelik sunulur. Lakin ödeme sadece kredi kartı üzerinden kabul görür. (Uygulamanın sitesinde yer alır.)

Normal üyelikten tek farkı fiyatıdır.

Spotify Premimum:

Reklâmsız, çevrimdışı müzik deneyiminin yanı sıra; yüksek kalite de müziği deneyimleyebilirsiniz. Çok veri (internet) tüketmiyor. 128 şarkılık oynatma listem 338 MB tüketti. (4G) Çevrimdışı moda aldıktan sonra takip eden (30 gün) içinde bir kere çevrimiçi yapmalısınız. Ödeme alındığında mobile yansıması için bu. Yoksa müzikler çalmaz.


 

Spotify Aile Planı:

Aynı adreste ikamet eden 5 farklı aile bireyiniz ile tek fatura (20,99 TL ay) şeklinde ödeme yaparak Premium üye olursunuz. Herkes kendi hesabını kullanır böylece müzikler karışmaz. (Kayıtlı mailiniz gerekli.) bir diğer şartta aynı adreste ikamet etmektir. Siz davetiye mailini açınca adres bilgisi ister. Ana hesapla aynı adresi girin. Yoksa sorun olabilir. Ana hesap sizi istediği zaman ekleyip çıkarabilir. Ödeme sadece ana hesaba 20,99 TL olarak yansır. Diğer fertlerin hesabında 0,00 TL makbuz görünür.

Geçelim incelemeye

Uygulama menüleri;

Spotify mobil uygulama ana ekranı

Premium aldığım için tüm menülerde bu uyarı yer alıyor. (Çevrimdışı moda aldım) 2 gün önce geçtiğim için profilde 28 gün sonra çevrimiçi olmalısın uyarısı var olacak. Ancak, görseli 12 Mart 23:30 (23.28) sularında çektiğim için 29 gün yazılı.

Spotify Ayarlar ekranı

Uygulama hem iOS hem de Android’de destekli. Ayrıca kartınız internet işlemlerine kapalıysa açtırın yoksa ödeme alınmaz! Belirtmek istedim.

Dileyenler Spotify’ı (Android) tam şuradan kurabilir, ayrıca; bilgisayardan dinlemek için ister siteyi kullanabilir ister uygulamayı kurabilirsiniz.


 

Detaylar

Başka bir yazımızda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz