Spotify hikaye dönemi resmen başlıyor!

0
Spotify hikaye özelliği geldi

Spotify hikaye özelliği görücüye çıktı. 2006 yılında İsveç’te kurulan dünyanın en büyük müzik servislerinden Spotify, Instagram özelliğini edindi.

Instagram’da başlayan hikaye akımı sırasıyla Facebook ve WhatsApp’a yayılmıştı. Ardından ülkemizdeki bankalar ve operatörler de hikaye özelliğini kullanmaya başladı.

WhatsApp karanlık mod artık Android’te

Spotify hikaye dönemi başladı

Müzik platformu tek bir ünlünün hesabına getirdiği test özelliği sayesinde ünlü ismin takipçilerine hikaye eşliğinde oynatma listelerin paylaştığı görüldü.

Şirket Summer Mckeen isimli kullanıcısına söz konusu özelliği sundu. YouTube üzerinde 2 milyondan fazla takipçisi olan Mckeen, Spotify’da 125 bin takipçiye sahip.

Mckeen ilk hikaye paylaşan kullanıcı olarak Spotify tarihine geçmiş olacak. Aşağıdaki görseller eşliğinde paylaşılan ilk hikayelerden bazılarını görebilirsiniz.

Spotify hikaye
Spotify hikaye
Spotify hikaye

Görüldüğü gibi paylaşımlar bu şekilde. Birinci ve üçüncü görsel Spotify hikaye olarak paylaşılmış durumda. İkinci görsel de ise Summer Mckken Spotify’a Instagram’dan bir yönlendirme yapıyor.

Şirketin yaptığı beta programının sadece Summer Mckken’a uygulandığını tekrar belirtelim. Söz konusu özelliğin ise yakında bütün kullanıcılarla buluşacağını söyleyebiliriz.

Birçok serviste kullanılan hikaye algoritması yayılmaya devam ediyor. Steam gibi platformlara da gelirse şaşırmayacağımız bu özellik artık sanatçıların ve dinleyicilerin etkileşim halinde olmasını sağlayacak.

Hem biz paylaşım yaparak arkadaşlarımız/takipçilerimizle dinlediklerimizi paylaşacağız hem de sanatçılar gelecek şarkılarıyla ilgili spoilerları buradan verebilecek.

Bunun haricinde uygulamanın ülkemizde en çok kullanılan müzik uygulaması olması bu akımın hızla yayılmasında vesile olacak.

Instagram’da olduğu gibi link verme özelliğinin olup olmayacağı ise henüz bilinmeyenler arasında yer alıyor. Şirket gelecekte kararlı sürüme geçiş yaptığında hep birlikte göreceğiz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz