Spotify aile planı yeni özelliklere ev sahipliği yapacak

Spotify'dan 18 yaş altı için pin kodu sistemi!

0
Spotify aile premium için filtre

Spotify aile planı satın alınması durumunda hiçbir ambargo uygulamıyordu. Artık aile üyeleri çocuklarını bu sistem dahil ettiğinde çocukları 18 yaş ve üzerinde değilse explicit yani küfür içerikli şarkıları dinlemeye çalıştığında pin kodu istenecek. Şimdilik İrlanda’da uygulanmaya başlanan sistem yakında bütün dünyaya yayılacak.

Spotify aile planı içinevebeyn filtresi dönemi

Spotify yaz ayı Premium fırsatı

İlk kez 2014 yılında çıkartılan Family Premium servisi şu anda ülkemizde 20.99 TL olarak satılmakta. Hesap sahibi, kendisi dahil olmak üzere aynı adreste yaşayan beş farklı kişiye kadar bu servise dahil edebiliyor. Bu sayede tek ücretle herkesin bireysel Premium hesabı olmasının yanı sıra tasarruf edilmiş oluyor.

Ülkemiz yasalarına göre cinsellik, küfür, argo vb. sınıfta yer alan içeriklere erişmek için 18 yaş ve üzerinde olmak gerekiyor. Ancak Spotify, bireysel (13.99 TL)’lik üyelikte bu filtreyi uygulamıyor. Bunu belirtelim. Apple Music cephesinde ise durum otomatik ayarlıdır.

Yeni bir Apple Music Premium üyeliği aldığınızda explicit şarkıları dinlemeye çalışırsanız kapalı olduğuna dair ibare görürsünüz. Ayarlardan girip kısıtı kaldırabilirsiniz.

Son olarak yukarıda gördüğünüz gibi aile planı kullanan kullanıcılar için dinlenilen müzikler analiz edilerek aile mix oynatma listeleri halinde sunulacaklar.

Üyelik hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz