Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medya platformu olan Snapchat, rakiplerine kafa tutmak için çalışmalarına devam edeceğe benziyor.

Bu yılın başlarında Snapchat’e giriş yapan AR selfie oyunlarını ve tam bir oyun platformu olduğunu iddia eden son verileri takip ettikten sonra, Snapchat Android uygulamasında bulunan yeni bir kod, yeni bir e-ticaret özelliğinin de yolda olabileceğini gösteriyor.

Uygulamada Yeni Eklentinin Adı: Kartal

Görünüşe göre  “kartal” olarak adlandırılan yeni eklenti, “Kamera Arama” veya “Görsel Arama” adı altında başlıyor ve kullanıcıların bunu yapmasına izin veriyor. Snapchat kamerasını bir ürün barkoduna, bir nesneye veya bir konuşmacıya işaret ederek, kullanıcılar ekrana uzun basıp, ortaklar tarafından sağlanan ilgili bilgileri alabilecekler.

 

Örneğin, barkod veya nesneler tarandığında Amazon ile yapılan bir ortaklık aracılığıyla, kullanıcıların “Tüm sonuçları Amazon’da görmelerine” olanak tanıyan bir mağaza bağlantısı açılacak.

 

Bu düğmeye basıldıktan sonra muhtemelen  ilgili öğeler ve belirli kullanıcıların yorumları görüntülenir. Ayrıca, uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan öğelerin satın alınmasına da potansiyel olarak olanak sağlıyor. Ayrı bir notta, kamera bir müzik kaynağına yönlendirildiğinde, Shazam’ın uygulama içindeki güncellenmiş işlevleri, oynatılan ve muhtemelen satın alma veya akış bağlantılarını getirecek müzikleri tanımlamak için etkinleştirecek.

Bu Özellik Geliştirme Aşamasında

Şu anda  yeni özellik bir süredir geliştirme aşamasında. Sonuçta, uygulamanın içinde kodun bulunması, yakın bir lansman tarihinde ipucu vermeye müsait gibi gözüküyor. Ancak Snapchat’in kesin planlarının ne olduğu belli değil. Yine de, resmi hale geldiğinde, muhtemelen Snapchat’in gelirine büyük bir destek sağlayacaktır – Snap Inc. muhtemelen uygulama içinde yapılan herhangi bir alımın küçük bir yüzdesine ortak olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz