Sağlık Bakanından WhatsApp Belgesi açıklaması!

Sağlık Bakanı WhatsApp Belgesi açıklaması yaptı

0
WhatsApp Belgesi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, COVID-19 (Corona virus) ile ilgili açıklama yaptı. Ülkemizde 18 tane vaka olmasının ardından halkın panik havasına girmemesi için sürekli olarak açıklama yapan Sağlık Bakanı, yine bir açıklama yapmakla birlikte ilgili belgeye değindi. Bu belgede, kafe ve resotran gibi işletmelerin kapalı olacağı ve sadece evlere servis vereceği, aynı zamanda süpermarketlerin haftada üç gün belirli saatlerce açık olacağı yazıyor.

WhatsApp Belgesi nedir? İçeriği neden önemli?

Bu belgeyle birlikte ülkemizde virüsün ciddi seviyede yayıldığı algısı yaratılmaya çalışıldı. Belgeyi görenler panik yaşıyor olsalar da Dr. Fahrettin Koca ilgili belgeyi de gösterek bir açıklama paylaştı. Attığı tweette ilgili belgeyi “yalanlayan” Sağlık Bakanı, bu tür paylaşımlar için herkesi uyardı.

WhatsApp Belgesi

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada “Sosyal medya ve Whatsapp’tan yayılan “GİZLİ” belge GERÇEK DIŞIDIR. Panik yaratacağı bilinerek UYDURULMUŞTUR. Güven kaybına yol açarak, 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. DOĞRU HABER, RESMEN YAPILAN AÇIKLAMADIR.” ifadelerini kullandı.

Son olarak ülkemizin yaşadığı zorlu süreçte Bakanlıklar veya Cumhurbaşkanı tarafından yapılmamış resmî olmayan asılsız bilgilere itibar etmemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz