Pinti Panda da Facebook’a geçiş yapıyor

0
Pinti Panda

Popüler Twitch yayıncılarından birisi olan Pinti Panda (Tuna Akşen) aralık ayı itibariyle birçok yayıncı ile sözleşme yapan Facebook ile anlaştı. Dün gece veda yayını yapan Akşen, son yayınını yapmış oldu.2011 yılında dahil olduğu platformda yayınlarına başlayan Panda, YouTube üzerinden de içerik üretmeye devam ediyor.

Pinti Panda Facebook’a geçiş yapıyor

2019 yazı itibariyle birçok yayıncıya teklif götüren sosyal medya devi, yayıncılar için hem daha fazla ücret teklif ediyor hem de sadece oyun yayınları yapmalarını istiyor. Tabii, oyun yayınları harici yayınlara yer verilmeyeceği için yayıncının sadece oyun oynaması gerekiyor.

Sadece oyun içeriği üretmeyen yayıncılardan da Facebook’a geçenler oldu. Bu süreçte farklı platformların kullanılması söz konusu olmaya devam edecek.

Akşen‘de izleyicilerinin sıkça sorduğu soruyu net bir şekilde cevaplamamıştı ve düşüneceğini ifade etmişti. Aldığı karar neticesinde aralık ayı itibariyle geçişini yapacağını dün geceki son yayınında ve sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Abonelik serileri bozulmuyor

Twitch üzerinde yer alan abonelik, bağış ve puan gibi önemli kayıtların silinmesini önleyeceğini de duyuran Pinti Panda, geçmişte ve şu anda abone olan takipçilerinden ekran görüntüsü ve kullanıcı adlarını göndermelerini istiyor. Bu sayede Facebook üzerinden tekrar abone olanların serisi kaldığı yerden devam edebilecek.

Son olarak yayıncıların sözleşmeleri gereği tek bir canlı yayın platformu ile partner ve/veya iştirak ortağı olabileceklerini söyleyelim. Geçiş süreci ardından Tuna Akşen artık Twitch’te abone alamayacak. Mevcut aboneleri yeni platforma geçiş yaparak oradan abone olmak durumundalar.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz