Koronavirüs bir etkinliği daha iptale sürükledi!

Koronavirüs, her şeyi bozmaya devam ediyor

0
Koronavirüs Facebo

Çin Halk Cumhuriyeti’nden hızla yayılan Koronavirüs veya bilinen bir diğer adıyla Corona Virus, Facebook F8 etkinliğinin iptaline sebep oldu.

Her yıl mayıs döneminde düzenlenen Facebook F8 etkinliği; şirketin bünyesinde yer alan diğer sosyal medya servisleri ve teknolojik gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmasına vesile oluyordu.

Koronavirüs Facebook F8’i de iptale sürükledi

Koronavirüs

Söz konusu salgından dolayı bütün dünya endişe duyuyor. Bununla birlikte Facebook yetkililerince yapılan bir açıklamada etkinliği iptali doğrulanmış oldu. Açıklamada: ” Koronavirüs endişesinin artması sebebiyle geliştirici ortaklarımız, çalışanlarımız ve Facebook F8 etkinliğini korumak için yüz yüze yapılacak konferans etkinliklerini iptal etme kararı aldık. Etkinliği yerel bazda düzenlemeyi ve etkileşimi video konferans şeklinde yapmayı planlıyoruz.” ifadelerine yer verilid.

Bu açıklamalara ek olarak da  Facebook’un geliştirici platformları ve programları direktörü Konstantinos Papamiltiadis ” Geliştirici ortaklarımız, çalışanlarımız ve tüm F8 katılımcılarının sağlığıne ve güvenliğine önem vermek zorundayız.” diyerek bir kez daha virüsün altını çizdi.

Facebook F8 Korona nedeniyle iptal edilen ilk büyük etkinlik değil. Daha öncesinde MWC (Mobile World Conferance [Mobil Dünya Kongresi]) iptal edilmiş, katılımcı firmaların tamamı uzunca süre önce çekilmişti.

Bununla birlikte GDC (Game Developoer Conferance [Oyun Geliştirme Kongresi/Konferansı])’nın da iptal edilmesi bekleniyor. Ancak henüz resmî bir iptal kararı söz konusu değil. Yine de etkinlikten çekilen firmalar arasında Unity, Sony, Electronic Arts, Facebook, Kojima Productions ve Microsoft gibi önemli isimlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz