Jeff Bezos hacklendi! WhatsApp mesajları…

0
Jeff Bezos

Jeff Bezos hack ile karşı karşıya. CEO, WhatsApp konuşmalarıyla deşifre oldu (hacklendi) Bezos, saldırının Suudi Arabistan tarafından yapıldığı iddia etti.

Jeff Bezos’tan çarpıcı iddia: Suudi Veliaht Selman

Amazon’un kurucusu Bezos, WhatsApp konuşmalarının Suudi veliaht prensi Selman tarafından hakclendiğini iddia etti. İkili arasında anlık konuşma söz konusu iken Selman, Bezos’a bir video gönderdi. Kötü amaçlı bir video olduğu öne sürülen videoyla birlikte, Bezos’un verilerinin Selman’a geçtiği iddia edildi.

Bu olayların ardından Suudi Mohammed bin Selman suçlanıyor. CEO’nun telefonundan ne kadar veri çekildiği ise bilinmiyor.

Saldırı için Washington Post iddiası

Nash Holding bünyesinde yayım yapan gazete Washington Post saldırının iddiası olarak gösteriliyor. Gazetenin görüşü ve tutumu Selman’ı rahatsız ediyordu. Suudi veliaht prense yapılan bu suçlamanın ardından ise Suudi Arabistan hükûmetinden açıklama geldi.

Suudi Arabistan: Saçma

Jeff Bezos tarafından ortaya atılan iddiaları reddeden ve “Saçma” olarak yorumlayan Suudi Hükûmeti ardından akıllara eski Washington Post gazetecisi Cemal Kaşıkçı’yı akıllara getirdi. Selman’nın bu durumundan dolayı bu girişimi yaptığı iddiası kuvvetli görülüyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz