Instagram’da Takipçi Artırma Yöntemleri!

2

Aktif olarak 1 milyar kişinin kullandığı Instagram uygulamasında nasıl takipçi arttırılır, sizlerle bu yöntemleri elimden geldikçe, dilim döndükçe yazıya dökeceğim.

Instagram’a Başlangıç Adımları

Öncelikle sıfırdan başlıyoruz. Yeni bir hesap, kullanıcı adı ve şifre… Buraya kadar sorun yok. Güzel bir url olması için iyi bir isim düşünün. Mesela benim. cevat.emre.11 biraz uzun ve karmaşık gibi ama ben öyle seviyorum. Mesela adınız Ahmet’se kimsede olmayacak bir isimle yola çıkın.

Ahmet.Sayin veya Sayin_Ahmet95 gibi. Not: isim uydurmadır. Ama nokta ile yapmak daha iyi bence çünkü profilinizin çıkma ihtimali bana göre yüksektir.

Sizlere tavsiyem instagram etkileşiminlerini arttırmak için gerçek takipçileri kademeli olarak gönderen https://trendol.net i deneyebilirsiniz.

.

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Baştan!

Şimdi geldik paylaşımlara. Kimseden özenmeyin, kopyalayıp almayın. Tıpkı YouTube gibi kendi emeklerinizi verin.

Profilinizde sık sık güncel olarak gönderi atın. Günlük 1-2 gönderi yayımlamaya ve story (hikayeler atmaya özen gösterin.) Özellikle Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımların stadında resim varsa mutlaka konum ekleyin. Çünkü bu çok önemli. Çok gönderi oluşmuş bir konumu resminize eklerseniz beğeni ve takipçi sayınız artabilir.

Takipçi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bundan yanı sıra profilinizi gizli yapmayın. Mümkünse açık olsun benim ki gibi. Ham olarak 10.000 takipçiye ulaşırsanız işletme profiline geçip hikayelerde link verebilirsiniz. Şimdi bu bilgiden sonra her ay sonunda 30 – 35 gönderi attığınızı varsayalım. 4 ay sonunda 125 civarı bir gönderi sayınız olsun. Hepsi de en sevdiğiniz fotoğraflarınız olsun.

Gittiğiniz yerlerin konumlarını ekleyip, arkadaşlarınızı etiketlerseniz de artabilir. Bir diğer yöntemse geri takip yöntemdir. Mesela takip edip geri takip alabilirsiniz. Etmeyenlerden çıkabilirsiniz.Çok hesap takip etmenizi önermem. Ben 26 hesap takip ediyorum. Size en fazla taş çatlasa 500 hesap takip edin derim. Bunlardan 100 tanesi falan ünlü hesap olsa kalan 400’ü  geri takip için ayrın.

Ayrıca öz olarak fotoğraflarınıza yorum atın ve bol bol fotoğrafla alakalı tag yani # kullanın. Mesela #teknoloji #fuar #müzik #sanat #oyun #tatil #huzur gibi sıkça kullanılan kelimeleri ekleyin.

Takipçi Kazanmanın Önemi ve Yolları

Buna ek olarak ünlülerin takipçilerine girip yaklaşık 200 hesap takip ederek geri takip alabilirsiniz hiç yoksa 50 takipçi kesin gelir. Geri takip yapmayanlardan çıkabilirsiniz. Biraz uğraşıp yapmak emek vermek değecektir ama. Bir yerden sonra 2,500 civarı takipçiniz olunca fotoğraf attıkça 100 – 300 arası beğeniniz olacaktır. Siz ne kadar pes etmeden özenle paylaşım yaparsanız takipçi gelmeye devam edecektir şüpheniz olmasın ve inancınız tam olsun.

İlgili olduğunu ünlüler için fan sayfası açmak fazla işe yaramayacaktır o yüzden tamamen kişisel önerim bu. Gönderinize beğeni gelmesi için işletme hesabına geçip Instagram’a ödeme yaparak reklam verebilirsiniz. Genelde gerçek anlamda firma ya da web sitesi iseniz yapmanızı öneriyorum. 1 yıl içerisinde başka bir şey  yapmadan1,000 takipçi olacağına inanıyorum bu yöntemle. Bende uygulamaya başladım bugünden itibaren bu yazdıklarımı.

Gerçekten pes etmeden bir yıl boyunca uygulayıp. Aylık 30 gönderiyi sabit atarsak 340 gönderi yapar bir yılda. Bu hesaba 3-4 sene emek verirseniz 1.000’den fazla gönderi yapar. Buda ister istemez sürekli akan bir profilde takipçi trafiği yapacaktır. İlla 500 ve üzeri takipçi olacaktır. Doğal, size özel, konum bilgili ve # (tag) li paylaşımlara devam edin. Sizde göreceksiniz. Sabır lazım önce. YouTuber’lar ne diyorlar? Benim videolarım 3-5 izleniyordu ilk başlarda diye.

Her şey bir anda olmaz yavaş yavaş olur. Birçok Instagram fenomeni zaten Vine ve YouTube’dan takipçili insanlar. Bundan dolayı basitçe 1-2 milyona ulaşıyorlar. Ayrıca düzenli paylaşım yapmak ve belirli takipçi elde etmek mavi tik almanıza büyük kolaylık sağlar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bana sormak istediğiniz soru olursa cevatemre@teknokroki.com’dan mail atabilirsiniz. İyi şekilde yanıt vermeyi deneyeceğim…

2 Yorumlar

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz