Instagram yeni bir özellik için çalışıyor!

Instagram'da geçici mesaj gönderme dönemi başlıyor

0
Instagram

Instagram, her geçen gün yeni bir özelliği kendisine katıyor. Şimdiyse geçici mesaj özelliği getiren şirket, güncelleme üzerinde çalışıyor. Twitter ve Facebook’un da bu özellik için geliştirmeler yaptığı biliniyor. Hatta Facebook geçmişte Snapchat’e 3 milyar dolarlık teklif yapmış ve red yemişti. Bununla birlikte rakip olarak Slingshot isimli uygulamayı geliştiren şirket, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi anlık fotoğraf ve mesajlaşma imkanı sunuyordu. Ancak yeteri kadar ilgi görmediği için uygulama bir sene içinde silinmişti.

Instagram yeni özelliğini test ediyor

Instagram

Sosyal medya uygulamalarının testlerini yapan isimlerden birisi olan Jane Manchun Wong konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Instagram geliştirici ekibi de Jane’ye yanıt atarak mesajlaşma deneyimini iyileştirmek için geliştirmeler yapıldığını doğruladı. Mesajlaşma kutusunda ekranın siyah olarak sunulduğu bu mod tıpkı Snapchat mantığıyla çalışıyor. Kullanıcılar mesajlaştıktan sonra sayfayı kapattıkları anda bütün konuşmalar kayboluyor.

Bazı hesaplarda PC sürümü web sitesinde direkt mesaj özelliğini getiren sosyal medya devinin bu özellik için de birkaç ay içerisinde kullanıcılara dağıtmaya başlayacağı ön görülüyor. Covid-19’un etkili olduğu şu dönemde geliştirimelerin de yavaş ilerleyebileceği bilinen bir gerçek. Lakin Instagram bu kouda oldukça verimli ilerliyor diyebiliriz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz