Instagram yeni bir özellik daha kazandı!

0
Instagram Yeni Özellik

Günümüzdeki en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram yeni bir özellik daha kazandı. Uygulama yayına başladığı ilk günlerde sadece fotoğraf paylaşımına izin veriyordu. Süreç içerisinde video paylaşımı, hikaye paylaşımı ve IGTV gibi bir çok yeni özellik ile hayatımızda daha çok yer etmeye başladı.

Sosyal medya platformu Instagram irili ufaklı bir çok yeni özellik edinmeye devam ediyor. Haberimize konu olan yenilik kullanıcıların kısaca DM (Direct Message) dedikleri özel mesaj alanı. Platform içerisinde farklı kısımlarda kullanılabilen GIF (Graphics Interchange Format) ler artık DM üzerinden de gönderilebiliyor.

Instagram yeni özelliği sayesinde DM’den GIF gönderebileceksiniz

Instagram yeni özellik

Mesaj alanına bir kelime yazdığınızda mesaj alanının başında yer alan mavi renkli kamera simgesi değişiyor.

Instagram yeni özellik nasıl kullanılıyor

Bu alana tıkladığınızda karşınıza yazdığınız kelime ile ilgili GIF seçenekleri çıkıyor. Beğendiğiniz bir GIF’i seçerek DM iletmek istediğiniz kullanıcıya daha efektif bir cevap verebiliyorsunuz bu sayede.

Instagram yeni özellik - DM'den GIF Gönderme

Söz konusu özellik ülkemizde de kullanıcılara sunulmaya başladı. Tüm kullanıcılarda da yakın bir zamanda özelliğin aktif olacağını bekliyoruz.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz