Instagram Hikayelere Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

0
Instagram Hikayeler Müzik

Instagram hikayeye müzik ekleme sanıldığından daha kolay bir işlemdir. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza instagram hesaplarınızda bulunan hikayeler bölümüne nasıl müzik ekleyeceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

Öncelikle belirtmek isteriz ki bu işlemi yapmak için ayrıca bir uygulama veya program yükleme yapmanız gerekmez. Sizlere anlatacağımız adımlar sayesinde kolaylıkla instagram hesabınızda bulunan hikayelere müzik eklemesi yapabileceksiniz.

Hikayelere müzik eklemek için öncelikle hikaye ekleme bölümüne gelin. Daha sonra görüntü veya video ekledikten sonra ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın. Karşınıza çıkan bölümün en yukarısında bulunan arama kutusuna “Müzik” yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Daha sonrasında hikayenizde çalmasını istediğiniz şarkının ismini yazıktan sonra işleminiz tamamlanmış oluyor.

Gördüğünüz üzere hikayeye müzik ekleme işlemi çok basit bir işlemdir. Bunun yanında hikaye konusu hakkında araştırma yapanların çoğu hikayeye istediği müziği ekleyebilme konusunu da merak etmektedir. Bunun için aşağıda ki başlığı okuyabilirsiniz.

Instagram Hikayesine Tüm Müzikler Eklenebiliyor mu?

Cevabımız, kısaca evet. Yukarıda bahsettiğimiz gibi arama kısmına yazdığınız şarkı ismi sonucunda ortaya çıkan tüm müzikleri hikayenize ekleyebilirsiniz.

Bunun böyle olması birçok instagram kullanıcısının hikayesine müzik eklemeye teşvik ediyor.

Hikayeye Müzik Ekleme Neden Önemlidir?

Hepimizin bildiği üzere günümüzde insanlar, kendilerini en iyi bir biçimde sergilemek veya anlatmak için sosyal medya kullanırlar. Bunun nedeni; sosyal medya kullanıcılarının epeyce fazla olması ve kişinin hedef kitlesine kolaylıkla ulaşması ile denilebilir.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlardan biri olan Instagram, insanların kendilerini başka kişilere ifade edebilmek için süper bir aracı konumuna geliyor. Bunu şöyle bir örnekle açıklayabiliriz:

Hikayelerinizi sevdiğiniz biri görüntülüyorsa, yayınladığınız hikayeye duygusal bir müzik ekleyerek, sevdiğinize gizli bir mesaj gönderebilirsiniz. Hem bu nedenle hem de daha fazla neden dolayı instagram hikayelerine müzik eklemek bir hayli önemlidir.

Herkes Hikayeye Müzik Ekleyebilir mi?

Evet. Instagram hesabı bulunan herkes kolaylıkla yukarıda anlattığımız yolları deneyerek hikayesine istediği müziği ekleyebilir. Bunun sonucunda insanlara kendini daha iyi ifade edebilir.

Bu yazıyı yayınlamadan önce hikayelere müzik ekleme konusunda bilgi sahibi olduğumuz siteye teşekkür ediyoruz. Sizde instagram hikayelere müzik ekleme konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için siteye göz atabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz