İnanılacak şey değil: FaceTime evlilik aracı olacak!

0
FaceTime evlilik

Apple’ın görüntülü sohbet uygulaması Facetime evlilik işlemlerinde resmi bir araç olarak kullanılabilecek. İnanılacak şey değil. Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde alınan bir karara göre bu duruma netlik getiriyor.

FaceTime evlilik için kullanılacak

Corona virus nedeniyle insanlığın yaşam alışkanlığı son bir buçuk ayda oldukça değişmiş durumda. Bunların başında insanların işlerini de ertelemesi var. Evlilik hayali kuran insanların virüs nedeniyle düğün/nikah tarihleri ertelendi.

New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo, yardımcısı Melissa DeRosa vasıtasıyla müjdeli bir haber paylaştı. Twitter hesabından bu konuya ilişkin bir açıklama yapan Cuomo, şunları söyledi: “New York halkının uzaktan evlilik cüzdanı almasına ve nikah memurlarının video konferansı yoluyla tören yapmasına izin veren bir kararname hazırlıyorum.”

Geçtiğimiz ayalrda Çin de popüler olan dijital evlilik cüzdanı temin etmek, ABD’de de yaygınlaşacak gibi duruyor. Eyalet Valisi Cuomo, evlenecek çiftlerin ve görevli nikah memurlarının son günlerde popüler olan Zoom uygulamasını veya Facetime uygulamasını kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler. FaceTime evlilik girişimi için çalışmalarına devam eden Cuomo, bakalım ne kadar sürede bu durumu yasallaştıracak?

Sizce bu tür evlilikler dünya çapında ilgi odağı olacak mı / yaygınlaşacak mı?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz