Facebook Geçmişi Temizle özelliği kullanıma sunuldu

0

Facebook Geçmişi Temizle özelliği 2018 yılında üç ülkede kullanıma sunulmuştu. Bu süreçte özelliğin testleri yapılıyor ve geri dönüşler alınıyordu.2004 yılında kurulan sosyal medya platformu Faceook Geçmişi Temizleme Özelliği ile gelişmeye devam ediyor.

Şimdiyse şirketin CEO’su tarafından imzalı bir blog yazısında bu özelliğin dünya genelinde erişime açıldığı açıklandı.

Zaman zaman güncelleme ve yenilikler alan popüler platform, bir yeniliği daha bünyesine katmış oldu. Bu sayede kullanıcılar reklamını görmeyi istemedikleri sitelerden kurtulabilecek.

Facebook Geçmişi Temizle Özelliği

Söz konusu özellik ayarlar kısmında Facebook’un Dışındaki Hareketler seçeneğine eklendi. Bu özellik kapsamında özelliği açmanız durumunda, artık üçüncü parti bir web sitesini ziyaret ettiğinizde ilgili sitelerin reklamları Facebook üzerinde görülmeyecek.

Bu özelliğin aktif edilmesi veya kapatılması işlemleri içinse ayarlar → Facebook Bilgilerin kısmına giriş yapmanız ve buradan gerekli ayarlamaları yapmanız gerekiyor.

Son olarak şeffaflık için yapılan bir çalışma olduğu da bilinen bu özellik Mark Zuckerberg’in iki yıllık süreç ardından bu özelliğe platformunda tam anlamıyla yer vermesi bunun bir işareti olarak gösterilebilir.

Zuckerberg, bunun için sistemlerini yeniden inşa ettiklerini söyledi.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz