Facebook CRM platformu Kustomer’i satın aldı

0
Facebook
Google News Abone Ol

Facebook CRM tarafındaki bir startup olan Kustomer firmasını satın aldı. Girişimin ana fonsiyonu; işletmelerinin çevrimiçi müşteri görüşmelerini yönetmeleri ve chatbotlar ile bazı etkileşimleri otomatikleştiren tek ekranlı bir arayüz oluşturmak.

Facebook duyurusunda satın almayı tamamladığını aktardı. Ancak mali koşullardan bahsetmedi. Wall Street Journal‘a göre anlaşma gerçekleşirken girişimin değeri 1 milyar $ seviyesindeydi.

Bu satın alma Facebook ve Instagram uygulamalarına gelen Mağazalar özelliği nedeniyle gerçekleşti. Hatta yakın zamanda Facebook, Instagram uygulamasını ana arayüze bir alışveriş sekmesi ekledi.

Bu satın almayla Facebook uygulamarındaki satıcılar ile potansiyel müşteriler arasındaki etkileşimin iyileştirilmesi ve ölçeklendirebilmeyi hedefliyor. İlerleyen günlerde Alışveriş kısmının daha aktif olacağını söylememiz yanlış olmayacaktır.

Facebook 16 yıllık kısa tarihi boyunca 100’den fazla girişim ve şirketi satın alarak bünyesine dahil etti. Bu satın almalardan en çok dikkat çekenleri ise günümüzde Facebook uygulamasından daha fazla kullanılan Instagram ve Whatsapp. Instagram 2012 yılında 1 milyar $ karşılığında. Facebook bünyesine dahil olmuştu. Whatsapp ise 2014 yılında 19 milyar $ gibi devasa bir rakama Facebook bünyesine dahil olmuştu. Ve o dönem büyük ses getirmişti.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz