Elon Musk inadım inat diyor; Twitter kullanıcıları üzgün!

0
Twtter elon musk

Dünya üzerinde yaşayan en zengin insanı olarak kabul edilen Elon Musk, Twitter ile ilgili hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. Satın almış olduğu Twitter’ın ofisine lavaboyla giren multi milyarder, yerine göre paylaşımlarıyla gündem olmaya devam ediyor. Musk yaptığı paylaşımlarla birlikte platformda hesapları olan kullanıcılara hitaben bir tweet paylaştı. İşte detaylar…

Elon Musk Twitter kullanıcılarına: Hesap başı aylık 8 ABD doları

Musk attığı tweet ile birlikte platformda hesabı olanlara yönelik paylaşım yaptı. Bildiğiniz üzere hepimiz sosyal medya hesaplarımızı doğrulamak (mavi tik) için çabalarız. Bunun içinde ücret talep edenlere itibar etmeyin deriz. Ancak durum değişti. Twitter’ın yeni patronu bu konuda kullanıcılarından ücret talep etmekte. Musk yaptığı paylaşımın ardından gelen tepkilere rağmen kararından vazgeçmiş değil. Musk ilk olarak geçtiğimiz gün paylaşımı yapmıştı:

Elon Musk, “Twitter’ın mavi onay işareti olan veya olmayanlar için mevcut lordlar ve köylüler sistemi saçmalık. İnsanlara güç! Mavi için aylık 8 ABD doları.” dedi. Bu paylaşıma saysızı tepki gelmesinin ardından iş insanı kararlı tavırlarına devam ederek bir açıklama daha yaptı.

Musk,”Tüm şikayetçilere lütfen şikayet etmeye devam edin, ancak bunun maliyeti 8 ABD dolarıdır.” diye ekledi.

Twitter üzerinde şu anki verilere göre 423 bin 700 civarında doğrulanmış profil bulunuyor. Bu bağlamda Musk uygulamadan vazgeçmez ise aylık olarak 3 milyon 390 bin ABD doları bandında bir gelir sağlamış olacak. Bu ücreti ödemekten kaçınan kullanıcıların da rozetlerinin iptal edileceği düşünülüyor.

Ülkemiz güncel döviz kurları ışığında aylık 8 ABD doları yaklaşık 150 TL yapmakta. Yani platform üzerinde mavi tikli hesabınız olması durumunda bu ücreti ödemeniz beklenecek. Musk’ın bu ücreti neye göre belirlediği ise gizemini koruyor. Gelecek süreçte nasıl bir yol izlenecek hep birlikte göreceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın! Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın!

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz