Erdoğan sosyal medya devlerine mesaj gönderdi!

0
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Medya

Google News Abone Ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum‘a video konferans yöntemiyle katıldı. Konuşmasında sosyal medya devlerini gündemine alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya sahiplerine mesaj gönderdi. Video konferans ile TRT World Forum‘a katılan Cumhurbaşkanı ülkemizde sosyal medya devlerine temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmesiyle ilgili konuştu. Erdoğan, sosyal medya platformlarının artan mağduriyetleri önleyecek bir çabanın içine dahi girmediğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan kimlik kartı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya devlerine mesaj gönderdi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal medya

“Hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir.” diyen Cumhurbaşkanı sözlerine şöyle devam etti

“Türkiye olarak bir süredir bu konuda yaşanan haksızlıkları dile getiriyor, kimsenin, hiçbir şirketin hukukun üstünde olmadığını vurguluyoruz. Geçen aylarda yürürlüğe giren kanuni bir düzenlemeyle sosyal medya şirketlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirdik. Bunu yaparken de uluslararası hukukun bize tanıdığı yetki çerçevesinde, özgürlük-güvenlik dengesini gözeterek hareket ettik. Vatandaşlarımızı, bilhassa da yetişkinlere nazaran daha hassas durumda olan çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz. Temennimiz, kendilerini hukukun dışında gören bu kurumların, ülkemizin iyi niyetli çabalarına gönüllü bir şekilde destek vermesidir. Aksi takdirde Türkiye, her şart altında vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecektir.”

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz