Corona Virus için WhatsApp hamlesi!

Corona Virus WhatsApp hattı kullanıma açıldı!

0
Corona Virus WhatsApp hamlesi

A 3D-printed Whatsapp logo is seen in front of displayed coronavirus disease (COVID-19) sign in this illustration taken March 19, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

Corona Virus WhatsApp hamlesi geldi. Dünya Sağlık Örgütü bu süreç için bir WP hattı kurdu ve kullanıma açtı.Bilgi için mesaj yazmakta fayda var. Dün akşam itibariyle ülekmizde 670 vaka ve 9 ölü yer alıyor. COVID-19 için daha temkinli olmalı ve #EvdeKal çağrısına uymalıyız. Unutmayınız ki virüs size de bulaşmış olabilir; diğer insanların güvenliği için bu süreçte anlayışlı ve olmalı ve dışarıya çok acil ihtiyaçlar dışında çıkmamalıyız. Kurulan hat için bir bot oluşturan Dünya Sağlık Örgütü, neredeyse her soruya cevap veriyor ve güncel durumu gösteriyor.

Corona Virus WhatsApp desteği

Rehberinize ekleyeceğiniz +41 79 893 18 92 numarasıyla birlikte seyehat tavsiyeleri, haberler ve makaleleri, son vaka durumu, kendinizi izole etmenin yolları ve sorularınızı bu hat üzerinden cevaplandırabilirsiniz. Sohbete başlamak için Join yazmanız ve ardından gelen cevaptan sonra bilgi almak için gözüken numaralardan birisini yazmanız yeterli oluyor.

Corona Virus WhatsApp hamlesi

Bu mesajı deneme amacıyla biz gönderdik. Numarayı rehberinize eklememiş olsanız bile isim olarak Dünya Sağlık Örgütü yazdığını göreceksiniz. Dolayısıyla bunu gömezseniz paylaştığımız numarayı tekrar kontrol ederek devam edin. Son olarak hat sadece İngilizce dilde hizmet vermekte.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz