Bu şartları kabul etmeyenler WhatsApp kullanamayacak!

1
Whatsapp gizlilik politikası açıklaması

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni şartları yürürlüğe koyuyor. Bu şartları kabul etmeyenler Whatsapp uygulamasını kullanamayacak. Hizmet şartları ve gizlilik politikalarını güncelleniyor. Güncelleme 8 Şubat 2021 tarihinde geçerli olacak. Bu güncellemede yer alan şarjları kabul etmeyen kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kullanamayacak.

Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, kullanıcılarına hizmet şartlarını ve gizlilik politikalarındaki güncellemeleri uygulama içi bildirim ile göndermeye başladı. Güncellemelerin kabul edilmesi gerekiyor. Söz konusu güncelleme 8 Şubat tarihinde yürürlüğe girecek. Bu tarihten sonra güncellemeyi kabul etmeyen kullanıcılar uygulamayı kullanamayacak.

Yeni düzenlemeler, WhatsApp’ın kullanıcı verilerini nasıl yönettiği ve bilgileri Facebook ile nasıl paylaştığı hakkında bilgileri içeriyor.

WhatsApp uygulamasında isteğe bağlı izinler gerektiren ek özellikleri bu izinleri vermediğinizde kullanamayacaksınız. Örnek olarak iOS ve Android cihazınızda ayarlardan konum iznini yöneterek bu özelliği aktif/pasif hale getirebilirsiniz.

WhatsApp gönderilen medya(fotoğraf, video, ses, gif gibi) içeriklerini sunucularında geçici bir süre saklayacağını belirtiyor. Bunu da iletilen medyayı daha verimli bir şekilde karşı tarafa iletmek adına yapacağını belirtiyor.

Gönderilen, ancak teslim edilemeyen mesajlar da sunucularda 30 gün süreyle saklanacak. Bu sürenin sonunda mesajınız karşı tarafa iletilemez ise WhatsApp sunucularından silinecek.

WhatsApp Facebook uygulamalarıyla veri paylaşımına başlıyor

WhatsApp, Facebook bünyesindeki diğer şirketler ile de bilgiler paylaşmaya başlıyor. Bu bilgileri hizmetleri daha iyi hale getirmek amacıyla paylaşıldığı söyleniyor. Paylaşılan veriler;

  • Hesap kayıt bilgileriniz
  • İşlem verileri
  • Nasıl etkileşim kurduğunuza dair veriler
  • Mobil cihaz bilgileri
  • IP adresiniz

Ayrıca yeni politikanın bir parçası olarak uygulamayı kullanmayan kişilerinizi tanımlama işlemi durdurulacak.

8 Şubat 2021’den sonra şartları kabul etmeyen kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kullanamayacak

Yukarıdaki güncellemeleri içerik yeni hizmet şartları ve politika güncellemelerini kabul etmeyen kullanıcılar WhatApp uygulamasını kullanamayacak. Söz konusu güncellemeler 8 Şubat tarihinde yürürlüğe girecek.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

1 Yorum

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz