ABD Başkanı Donald Trump: Sosyal medyayı kapatırım!

0
Donald Trump

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı Donald Trump sosyal medyayı kapatırım tehdidi ile gündeme geldi. 74 yaşındaki siyasî liderin Twitter hesabında aktif olarak 80 milyon 330 binden fazla takipçisi bulunuyor. Trump, yaptığı paylaşımları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Twitter yapılan paylaşımların altına, “Bu konuda gerçekleri öğrenin” ibaresi ekledi.

Donald Trump tarafından skandal tehdit: KAPATIRIM!

Bu ifadenin eklenmesinin ardından bir açıklama daha yayımlayan ABD Başkanı; Twitter tarafından 2020 ABD Seçimlerine bir müdahale yapıldığını ve fikir özgürlüklerine aykırı davrandığını söyleyerek gerekirse kapatırım diyerek tehdit etti. Trump yaptığı açıklamada şunu ifade etti: Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakâr sesleri tamamen susturduğunu düşünüyor. Buna izin vermemek için güçlü düzenlemeler yapacağız veya kapatacağız. Ne yapmaya çalıştıklarını ve başaramadıklarını 2016’da gördük

Geniş çapta posta yoluyla oylara izin verilmeyeceğini dile getirerek bunu örnek gösteren ABD Başkanı, sözlerini: “En çok hile yapan kazanır. Sosyal medya, sen de aynı şekilde. Kendini toparla” şeklinde bitirdi.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz