Yeni Samsung akıllı saatinde kan şekeri ölçülebilir!

0
Samsung akıllı saat kan şekeri ölçebilir

Samsung yeni akıllı saat modellerinde diyabet hastaları için şeker ölçüm özelliğini saatlerine entegre ediyor. Söz konusu iddia Koreli ETNews tarafından ortaya atıldı.

Söz konusu teknolojinin kansız bir şekilde kandaki şeker oranını optik bir sensör ile ölçmesi bekleniyor.

Kansız bir şekilde şeker ölçümü yapabilmek için Samsung, bir süredir non-invaziv teknikler üzerinde çalışıyor. Geçen yıl, Raman spektroskopisi adı verilen bir yöntem kullanarak kan şekeri seviyelerini izlemek için bir yöntem geliştirdi. İşlem, kimyasal bileşimi tanımlamak için lazerler kullanıyor ve Samsung’a göre, “invazif olmayan teknolojiler arasında en yüksek tahmin doğruluğunu” gösteriyor.

Benzer bir teknoloji CES 2021’de duyurulmuştu. Japon Quantum Operations isimli firma tarafından prototip bir akıllı saat tanıtıldı. Ve bu saat 20 saniyede kan şekeri ölçümü gerçekleştirebiliyor.

Samsung’un gelecek etkinliğinde yeni giyilebilir cihazlarını duyurması ve bu duyuruda birden fazla saat modelini açıklaması bekleniyor. Söz konusu özellik tüm modellerde yer alır mı bilinmez ama en azından tepe model akıllı saat modelinde bu özelliği göreceğimizi öngörebiliriz.

Verilerin tutarlılığı makul bulunur ise Samsung, bu özellik ile rakiplerinin önüne geçebilir. Ancak verilerin ne kadar sağlıklı olabileceğini ancak kullanıcılar deneyimledikten sonra görebileceğiz.

Ayrıca bakınız

https://www.youtube.com/watch?v=QhViUx5yml0

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz