Samsung Galaxy S10 Lite modeline güvenlik güncellemesi!

0
Galaxy S10 Lite Güvenlik Güncellemesi

Samsung mevcut ürünlerine güvenlik güncellemeleri vermeye devam ediyor. Son 14 gün içerisinde Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note 10, Galaxy Note 20, Galaxy S20 FE gibi bir dizi cihaza Temmuz 2021 güvenlik güncellemesi ulaşmış durumda. Bu cihazlar arasına yeni bir model daha eklendi. Galaxy S10 Lite modeli de güvenlik güncellemesini alan modeller arasına eklendi.

Şu anda İspanya’daki Galaxy S10 Lite kullanıcıları için yayınlanan güncellemenin sürüm numarası G770FXXS4EUF6 şeklinde. Yayınlanan güvenlik güncellemesi içerisinde Bluetooth ile ilgili olanlar dahil 20’ye yakın güvenlik açığı düzeltmesi içeriyor. Bazı kullanıcıların karşılaştığı Android Auto hata düzeltmesini de içermekte.

Galaxy S10 Lite güvenlik güncellemesi nasıl kontrol edilir?

Güncelleme kademeli olarak dağıtılacağından dolayı telefonunuzdan kontrol etmenizde fayda var. Güncellemeyi OTA üzerinden otomatik olarak almaya bekleyebilir veya Ayarlar > Yazılım Güncellemesi sekmeleri üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Son dönemde Samsung da güncelleme konusunda başarılı firmalar arasında yer almaya başladı. Ayrıca Google’ın da belirtmesi üzerine yazılım güncellemesi almasa da akıllı telefon modelleri güvenlik güncellemelerini marka bağımsız olarak almaya devam ediyor. Ancak bazı markalarda bu güncellemeler gecikmeli olarak sunulabiliyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz