Yapı ve Kredi Bankası’nda Otomatik Ödeme Talimatı Vermek!

0
otomatik-odeme-sonuc

Farklı bir otomatik ödeme talimatı verme yazı serimiz ile karşınızdayım. Daha önce Ziraat Bankası, Aktif Bank, İş Bankası gibi bankaların otomatik ödeme rehberini derledim.  Bugün Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi’nin otomatik ödeme talimatını inceleyeceğiz.

Yapı ve Kredi Bankası Nedir? Kimindir?

Yapı ve Kredi Bankası; Türkiye’nin ilk özel bankası olma özelliğine sahiptir. Sahibi ise Koç Holding Anonim Şirketi’dir. Yani Koç Ailesine ait bir bankadır. Banka kurucusu ise Kazım Taşkent’tir. Bankanın amacı, bireylerin daha kolay konut sahibi olmasıdır.

Günümüzde Ali Yıldırım Koç’un da görevli olduğu banka, 1944 yılından beri hizmet vermekte.

 

Yapı ve  Kredi Bankası’nda Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Not: anlatım mobil uygulama üzerinden sağlanmıştır. Yapı Kredi’ye ait bir hesabım olmadığından sizlere mobil üstünden gösteriyorum.

Uygulama sayfanız açılınca (aşağıdaki görsel gibi)

yapi-kredi-otomatik-odeme-baslangic

Ödemelere basarak bir sonraki ekrana ilerleyebilirsiniz. Ardından karşınıza aşağıda yer alan ekran çıkacaktır.

 

yapi-kredi-otomatik-odeme

3. seçenek olan Yeni Otomatik Ödeme Talimatı‘nı seçin. Karşınıza gelecek ekran bu görselin bir altında olacaktır.

 

yapi-kredi-otomatik-odeme-kurum-secme

 

Buradan CK Boğaziçi Elektrik A.Ş. , İgdaş Gaz Dağıtım A.Ş., DIGITURK, TURKCELL, VODAFONE gibi kurumlarda yer alana abone numarası örneğin: İgdaş Sözleşme Numarası, DIGITURK üye numarası gibi bilgiler doldurulur.

otomatik-odeme-sonuc

Bir üst görselden kurum ve ödeme yapılacak kart/hesap bilgilerini seçtikten sonra Birinci görselde yer alan 2. kısma basarak 4. görselde ki  yere gelebilirsiniz. Daha önceden talimatınız varsa burada listelenecektir. Yenisini eklemek isterseniz aşağıdaki mavi buton ile çok kolay ekleyebilirsiniz.

 

Evet okurlarımız Yapı Kredi’de talimat vermek bu kadar kolay! Uygulamayı indirmek için marketlerde “Yapı Kredi” aratması yapmanız yeterli. Unutmadan: bireysel/ticari müşteri olmak zorunludur. Uygulamaya müşteri olmadan giriş yapılamamaktadır.

İyi günler, iyi deneyimler. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here