TURKCELL Fatura Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

TURKCELL faturası taksitlendirme rehberi 2019

0
TURKCELL fatura taksitlendirme

Ülkemizin en çok aboneye sahip firması olan Turkcell, elbette diğer operatörlere göre daha farklı fiyat politikası izliyor. 30 TL’den başlayan tarifeleri 349 TL’ye kadar uzanan Turkcell, faturalı hat sahibi müşterilerine sağladığı fatura taksitlendirme servisi sayesinde ödenmekte güçlük çekilen faturayı taksitlendirerek ödemenizi gününde yaparak hat açma ücreti ödememiş oluyorsunuz.

Turkcell fatura taksitlendirme servisi nedir? Ne işe yarar?

Adınıza kayıtlı ve/veya kullanıcısı olduğunuz bir faturalı hattınız varsa tahsilat birimini arayarak bu işlemi yaptırabilirsiniz. Peki hangi koşulları sağlamak gerekli? Kimler taksit yapabilir? Ödemelerimi nasıl yapacağım?

İşlem yapabilmek için gerekli olan şartlar:

Fatura tutarınızın en az 100 TL olması,

Hattınızın faturasının son ödeme tarihinin geçmemiş olması,

Faturanız içerisinde cihaz taksiti veya Turkcell Superonline’a mahsup edilecek ücretlerin yer almaması,

4 ay içerisinde taksit planı yapılıp taksitlerin son ödeme gününde ödenmemiş olmaması,

Mobil ödemeler, bağışlar, geç tahsilat ücretleri, servis ücretleri ve cayma bedeli ücretleri içeren faturalar da taksitlendirilir.

Peki işlemi yapmak için ilk ne yapmam gerekli?

Faturanızın kesilmesini beklemeniz gerekli. Fatura kesim tarihinizden 1.5 gün sonra 532’yi arayarak taksitlendirme talep edin. Müşteri Temsilcisi sizin faturanızı inceler. Yukarıdaki kritleri analiz eder. Uygun olması durumunda tahsilat ekibine yönlendirir.

Dilerseniz kredi kartınıza 2 taksit, dilerseniz de Turkcell faturanıza 2 taksit olarak böldürebilirsiniz. Faturanızın son ödeme gününü bir hafta ileriye atmak isterseniz faiz uygulanır. Ancak son ödeme gününü değiştirmeden taksitlendirme yaparsanız işleme faiz uygulanır.

Faturalarınız, iki aylık periyotta tahsil edilecektir. Unutmadan hattınız aktif olacağından taksitlendirmeler harici normal faturanız kesilmeye devam edecektir.

Diyelim ki paketiniz 50 TL olsun. Son faturanızda 100 TL mobil ödeme yaptığınızı varsayalım. 150 / 2 = 75 TL taksit ile birlikte o ay normal gelecek 50 TL’nizi de ödemeniz gerekecek. 75 + 50 = 125 TL. Bu iki taksit döneminde böyle devam eder. Sonrasında normale döner.

Not: Bir aboneye aynı anda 3 taksit yapılabilir. Yani diyelim adınıza kayıtlı 4 faturalı hattınız var. Tek seferde bunların 3 tanesinin faturasını taksit yapabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz