Temassız Ateş Ölçerlerin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

0
Temassız Ateş Ölçer

Günümüzde en fazla kullanılan, temas olmadan ateşin doğru ölçülebilmesine imkân tanıyan kızıl ötesi ateş ölçerler ile hassas ölçüm yapılabilir. Peki, temassız ateş ölçer kalitesini nasıl anlayabilirsiniz? Bunun için öncelikle teknik özelliklerine bakmanız önemlidir. Teknik özellikleri içerisinde ne kadar mesafeden ölçüm yapılabildiği, ölçüm hassasiyeti ve sapması belirtilmektedir.

Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer

Kızılötesi ışınların kullanıldığı, kaliteli üretim tekniği ile üretilen, ileri teknolojinin kullanıldığı bir ateş ölçer ürünüdür. Vücut ve çevre sıcaklığını belirlemek adına tasarlanan ürün, hijyenik kullanım sağlıyor. 1 saniyede hedef sıcaklığı ölçülebiliyor. Kullanıcı dostu tasarımıyla özel bir kullanım gerektirmez.

kızılötesi temassız ateş ölçer

Özellikleri;

  • 1 saniye içerisinde ateş ölçümü termal kamera
  • 5-10 cm uzaklıktan temassız ateş ölçümü
  • 0,3° hassas ölçüm
  • Alt ve üst sıcaklık sınırında sesli uyarı alarmı
  • Beyaz ışık
  • Celcius ve Fahrenheit ölçüm alternatifi
  • Batarya gösterimi
  • C sertifikalı

Sıcaklık ölçümünde doğru ölçüm için temassız özelliğin geliştirildiği ürünler arasında oldukça kullanım alanı bulunuyor. Kapalı alanlara girişlerde, toplulukta kullanılabilecek, bekleme yapmadan ateş kontrolü sağlayan bir üründür.

Temassız Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temassız ateş ölçer almadan önce özellikleri ve kalitesine bakmanız önemlidir. Bakımını ve temizliğini yaparak kısa sürede kullanabilirsiniz. Daha hijyen bir kullanım adına temassız ateş ölçerlerin büyük bir avantajı vardır. Temaslı ateş ölçerlerden farkı cilde temas etmeden belirlenen mesafeye kadar uzaktan kullanım sağlamasıdır. Bu şekilde toplu ateş ölçülmesi gibi durumlarda bulaşabilecek bazı hastalıkları önler. Kullanım alanları da bu nedenle toplu ziyaret edilen yerlerde kullanıldığı için geniştir.

temassız ateş ölçer özellikleri

Kullanım Alanları

Temassız ateş ölçer kullanım alanları; AVM, havaalanı, otobüs terminalleri, devlet kurumları, hastane, iş yerleri, adliye, toplu taşıma ve bunun gibi birçok kişinin gün içerisinde ziyaret ettiği noktalarda kontrol amaçlı kullanılabilir. 1 saniye içerisinde ateşin ölçülmesi geçiş esnasında bekleme gibi sorunlara yol açmaz. Günlük hayatın akışına uygun, daha hızlı giriş çıkış sağlanır.

Temassız Ateş Ölçer Kullanımı

Öncelikle ateşini ölçmek istediğiniz bölgesel hedefe odaklanarak, ateş ölçer ucunu ölçüm yapılacak yere tutun, tetiğe dokunun ve 1 saniye içerisinde sonucu görüntüleyin. 8 saniye içerisinde otomatik olarak ateş ölçer kapanır.

Temassız Ateş Ölçer Nasıl Ayarlanır?

Açma ve kapama ayarında SET kısmına gelerek basılı tutmalısınız. Sıcaklık ayarlamasını belirleyin. Aşağı ve yukarı okları ile sessiz sıcaklık limitini belirleyebilirsiniz. Alarmı sessize alabilirsiniz. Batarya değişikliği kolay olan üründe, yeni bataryayı kısa sürede değiştirebilirsiniz. Temassız ateş ölçerin doğru çalışması için bakımı önemlidir. Hassas biz cihaz olduğu için ateş ölçer lensinin temizliği önemlidir. Şase kısmını yumuşak bir cisim ile tıbbi alkol ya da temiz su ile temizleyebilirsiniz. Lens temizliği için hava basıncı ile temizleyebilir, pamuklu ve nemli bir bezle temizliği tamamlayabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz