Masaüstü PC

Merhaba, çok mu çok değerli ve bir o kadar da güzel okurlarım. Reklam arasından sonra devam ediyoruz. 🙂 Bu yazımızda;

MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR İÇİN 10 NEDEN

başlıklı yazıyı derledim.

Masaüstü PC Almak İçin 10 Neden

1 – ETHERNET BAĞLANTISI

Ethernet yani kablolu ağ; WI-FI’ye nazaran daha hızlı veri tüketimi yapmaya elverişli. Laptopumdan indirme yaparken 1.4 MB/S ye kadar alırken masaüstü üzerinden yapınca 1.5 / 1.6 MB/S olabiliyor. Tabii laptop da bu seçenek var ama masaüstünü tutmaz.

 

Sağ alt köşeye bakın fiş takılı bir monitör simgesi var. Yani internet bağlı.

2 – DAHA KOLAY YÜKSELTİLİR

Bileşen olarak daha kolay geliştirilir. Laptop gibi çift ekran kartı zahmeti de yoktur. Kasaya bütçeniz açıldıkça anakarttan ekran kartına her şeyi sorunsuzca alabilir ve de takabilirsiniz.

  

3 – OYUNUN ADRESİDİR

Masaüstünde monitörde de özgür olduğunuzdan oyunun adresidir. Özel direksiyon setleri, oyun kolları, klavyeler ve fareler…

  

4- WINDOWS 7 ile CANAVAR OLUR

Masaüstleri Windows 7 Ultimate ile birer canavar olurlar.Laptop da da durum böyle olsa bile özellikle SSD taktığınızda tam anlamıyla oyun canavarına aday oluyor.

  

5 – HARİKA DİZİ/FİLM İZLENİR.

1080p (FULL HD) bir monitör varsa gece saatlerinde bir dizi/film patlatılmaz mı? İnternet yavaş mı? Ufak sabır ile 1080p indirin ve inince zevkle donmadan takılmadan izleyin. Sonrada başka bir filme geçin.

   

6 – ÇOK GÜZEL TELEVİZYON İZLENİR.

İnternet altyapınız elverişli ise evinize hiç TV almayın. Digiturk, D-SMART gibi ürünleri alacaksanız da internet paketlerini alın ve keyifle izleyin. Hem elektrikten hem de paranızdan tasarruf edin.

  

7 – BİRDEN FAZLA EKRAN İLE DAHA ÇOK KEYİF

İster tek, çift veya üçlü hatta dörtlü ekran ile kullanım yapabilirsiniz. Düşünsenize bir ekranda oyun bir ekranda TV bir ekranda sosyal medya duvarınız ve bir ekranda bizim yazılarımız. 🙂 Bir taşla dört kuş bu olsa gerek.

  

8 – İNTERNET ÜZERİNDEKİ KANKANIZ

Düşük bütçeli de alıp sadece internete girebilirsiniz. Hem de TV derdinizi çözer. Sıkıldıkça video izler, hatta ödevlerinizi bile güzelce yaparsınız. Counter 1.6 oynamak ayrı bir zevk tabii.

  

9 – KONSOLUNUZ OLARAK KULLANIRSINIZ

PlayStation 4 ya da XBOX ONE sahibi iseniz monitöre bağlayarak konsol olarak kullanabilirsiniz. Yine TV masarfı çıkmadı :=) Hem TV hem konsol hem bilgisayar bu kadar iyi bir teknoloji nerede?

  

10 – SIKILDIKÇA SİZİ GELİŞTİRİR

Canınız sıkılınca internette bilgileri araştırarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkçe imla kuralları, Atatürk’ün hayatı gibi…

  

Sizlere masaüstü hakkında alınması için (bence) 10 neden derledim. Sizce bu maddeler doğru örnek mi? Yorumlarsanız sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz