Otomatik Ödeme Talimatı Vermek!

0

Otomatik Ödeme Talimatı nedir, nasıl yapılır?

Otomatik Ödeme Talimatı: Bankalar tarafından müşterileri için sunulmuş bir sistemdir. Bu hizmeti veren birkaç bankadan bahsedeyim. Türkiye İş Bankası, Akbank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) gibi bankalar sunmaktadır. Tamamını bilmediğim için bilinen bankalardan örnek vermek istedim.

Otomatik Ödeme Talimatı vererek elde edilecek avantajlardan bahsetmeden önce nelere verebilirsiniz bir inceleyelim. 🙂

Dijital Televizyon hizmeti veren şirketlere örneğin: D-SMART ve DIGITURK. İnternet servislerine verebilirsiniz. Örneğin: TTNET A.Ş. TURKCELL SUPERONLİNE, Kablo TV gibi. Faturalı mobil hatlarınız varsa verebilirsiniz. Turkcell, KKTC TURKCELL, Vodafone, POCELL, Türk Telekom( avea) gibi.

Bu talimatları verdikten sonra iptalini İnternet Bankacılığı/Şubeler/Telefon Bankacılığı kanallarından verip, iptal edebilirsiniz. Benim yazdığım kurumlar Türkiye İŞ Bankasından  otomatik ödeme talimatı verilebilen kurumlardır. Bankanıza göre bu kurumlar azalır/artar bilemem. Ben size İŞ Bankasından nasıl talimat verilir onu göstereceğim. Görselleri dikkatle takip ederseniz sizde verebilirsiniz: Görsellerin telif hakkı bana aittir. Kopyalayacak arkadaşlar, “Tekno Kroki’den alıntıdır”. Derse mutlu olurum.

Ödemeler yazan ve okla gösterdiğim yere basıyoruz.

İlgili sekmeden “Fatura” yazısına tıklıyoruz. Ve “Talimat Verme” diyoruz. Üniversite ödemeleri yapacaksanız “Eğitim Ödemeleri” deyin. Ben TURKCELL için vereceğim.  Önce kurumun tipini seçeceğiz. “Cep Telefonu”nu seçeceğim.

Telefon numaramı girip “Devam” dedim.

Onayladıktan sonra talimat alınmıştır. TURKCELL’in faturaları İŞ Bankasına yönlendirmesi gerek. Aksi halde otomatik olarak banka faturanızı yatırmaz.

Artık faturanızı takip etmek zorunda değilsiniz. Son ödeme gününde bankanız ödeyecektir. 🙂

 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz