Operatörlerden faturalı hat alma

Ülkemizde birçok operatör bulunmakla birlikte en çok aboneye sahip ilk üç operatörün, cihaz verme kriterlerini  sizlere anlatmaya çalıştık. Öncelikle bu anlatılacaklar faturalı hat ve bireysel/kurumsal hat sahiplerini ilgilendiriyor. Faturalı hattı olmayanlar taksitlerini banka kredisi ile MediaMarkt, Teknosa gibi zincir teknoloji mağazalarından yapabilirler.

 

Operatörlerden Taksitli Cihaz Alırken Aranan Şartlar

TURKCELL’den Cihaz Alırken İzlenenler:

Turkcell müşterisi iseniz cihaz almanız o kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle faturalarınızı gününde ödemek çok ama çok önemli. Özellikle yüksek fatura miktarlarını gününde öderseniz krediniz bir hayli yüksek olacaktır.

Platinum paketlerden bahsediyorum evet. 100 – 120 TL arası gününü aksatmadan ilk 12 ay taahhütle ödeme yapıp öyle başvurmanızı tavsiye ederim. Benim hattım düşük paketli olduğu için benim kredi limitim de düşük. Turkcell Finansman Anonim Şirketi (T.FİNANSMAN A.Ş.) sizin kredi notunuzu belirler.

Ayrıca çok sayıda sorgulama yapmak başvurmak olduğu için bankalardan kredi kartı temin etmekte güçlük çekebilirsiniz. O yüzden size tavsiyem yılda iki kere deneyin. Yani 6 ayda bir. Platinum üye olunca ek 1500 TL civarı ekleme yapıyorlar. Ancak ana faktör gününde faturanızı ödemektir. Bir iki ay esnerse 0,00 TL olu veriyor bazen.

 

Çok detaylı bilgi için 0532 532 00 00 Turkcell içi: 532 veya size en yakın Turkcell İletişim Merkez’ine gidebilirsiniz. Kurumsal hatlar için; Kurumsal Çözüm Merkezi’ne gitmelisiniz. veya bu hatlara yetkili bir bayii. Turkcell’liler 532’yi aradıklarında sadece 1 dakikaları gidiyor. İstediğiniz kadar görüşün kontrol edin 1 dakika gidecektir. Eğer öyle olmazsa arayıp bildirin.

 

VODAFONE’dan Cihaz Alırken İzlenenler:

Aslen İngiltere’ye bağlı olan Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ‘de Turkcell gibi braz katı bir politika izlemekte. Düzenli fatura ödemesi Vodafone’da çok önemli. Özellike burada 2014 yılında Technopat’tan bir örnek vermek istiyorum. Recep Baltaş videoda Red tarifesinde hali hazırda 100 TL civarı fatura ödemesi yaptığını söyleyerek, iPhone 6’yı da ek 100 TL ödeme ile aldığını belirtiyor.

vodafone-msi-cekilis

Önce firmanın size güvenmesi gerek anlayacağınız. Ancak diğer bahsedeceğimiz operatörde durum öyle olmuyor genelde.

Vodafone İletişim: Vodafone içi 542 Vodafone dışı 0542 542 00 00 ve yurt dışında +90 542 542 00 00 (alan kodu girilerek başka ülke numarası aranması gerektiğinden kaynaklıdır. Ayrıca dakikanız yoksa dakika başı standart ücretlendirme yapılır.*

Türk Telekom’dan Cihaz Alırken İzlenenler:

En az 6 ay faturalı hat müşterisi olmanız, hattınızın kısıtlı olmaması, hat açma ücreti yansıyacak bir durum yaşamamak yani. TTNET (Türk Telekom Net) Türk Telekom Ev Telefonu veya Avea hattınız ile cihaz almak mümkün. Ama fatura konusunda ödeme süresi en yüksek marka Türk Telekom’dur.

Turkcell ve Vodafone iki hafta tanırken bu firma 3 hafta gibi bir süre tanıyarak hem de paketlerini ucuz vererek ilgi çekiyor. Bundan dolayı sanırım cihaz verme konusunda daha hassas Türk Telekomünikasyon A.Ş. faturaları genelde hat kesilmeden de olsa son ödeme tarihinden ileride ödenen bir hat ile LG Stylus 3 cihaz alındığını söyleyebilirim. Bütçeniz varsa iPhone bile veriliyor aslında.

Hesap kesimleri çok değişik Avea’da. 23, 25, 27, 1, 9 gibi olabiliyor. Tarife/pakete göre değişkenlik gösteriyor bu durum. Sizde arayıp değişiklik yapabilirsiniz. Turkcell’den internetten sipariş veriliyorken bu kurumda sadece bayii aracılığıyla cihaz satışı var. Vodafone’da da bu durum aynı yanlış bilmiyorsam.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 444 1 444, 444 1 500 mobil içi 500, Prime mobil için 738

 

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz