GetContact Güvenli Mi? Nedir? Hesap Silme

Kısa süre önce iOS ve Android platformları için Google Play ve App Store‘da GetContact adlı bir uygulama herkesin gündemine oturdu. Kısa süre içerisinde ise platformlardan kaldırıldı. Şimdi sizlerle bu uygulamayı inceleyelim.

GetContact Uygulaması Nedir? Ne işe yarar?

 GetContact uygulaması,  sizin telefon numaranızla kayıt ederek, sizden rehber erişimi izni ile insanların sizleri telefonlarına nasıl kaydettiğini gösteren ve aramalarını istemediğiniz numaraları engelleyen bir uygulama.

GetContact Güvenli Mi?

Aslına bakılırsa insanlar bu tip şeyleri oldukça sevmekte fakat uygulamanın insanların telefon numarasını veritabanına kaybetmesi güvenlik açısından oldukça riskli. Uygulamanın şirket yöneticileri tarafından açıklanan rakamlara göre aylık aktif 20 Milyon kişinin uygulamayı kullandığı söylenmekte. Bu rakamlara göre milyonlarca kişinin telefon numarasını uygulamanın veritabanına kaydettiği görülmektedir. Gelişen teknoloji dünyasında siber saldırılarda inanılmaz boyutlara gelmektedir. Öyle ki şirketlere yollanan virüsler, hatta ve hatta kullandığımız mobil cihazlara yüklenen virüsler…

Böyle bir durumda rehberinizdeki kişilere 3. parti bir uygulamanın erişmesi sizce ne kadar güvenli. Bizce hiç değil. Uygulamanın kullanıcı verilerinin koruduğu hakkında şirket üzerinden resmi bir açıklama yapılsada biz sizlere uygulamadan hesabınızı kaldırmayı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 BTK tarafından başlatılan inceleme sonucunda uygulama önce App Store ardından Google Play Store‘dan kaldırıldı.

GetContact Uygulamasını Silme Nasıl Yapılır.

Uygulamayı cihazınızdan kaldırmak yeterli değil maalesef uygulama ayarlarından yada Artık erişilemiyor link üzerinden hesabınız silmeniz gerekli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz