Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı vermek / iptal etmek!

0
Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı nedir? Müşterisi bulunduğunuz Garanti BBVA Bankasına tanımlı bir ünü olan otomatik ödeme size büyük kolaylıklar sağlar. Öncelikle genel bir tanım yapacak olursak otomatik ödeme talimatı: Banka/abone olunan servis içerisinde yer alan bir ödeme sistemidir.

Kredi kartınızın limiti, Kredili Mevduat Hesabınızın limiti ya da vadesiz TL/Altın hesabınızın limiti çerçevesinde fatura ödemelerinizin SON ÖDEME TARİHİNDE ödenmesini sağlar. Bu anlatacağımız rehber yazısı BİREYSEL MÜŞTERİLER içindir.

Tüzel kişiler ve ticari hesabı olanlar şubelerine başvurabilir, ticari bankacılık sistemine giriş yaparak da aynı adımları işleyebilirler. Ancak arada doğabilecek farklardan ötürü görüşmenizde fayda var.

Sisteme giriş yapabilmek için internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. Bu konu için şubelerinizle iletişime geçebilir, 444 0 333 Alo Garanti hattını arayabilirsiniz. Şimdi gelelim bizim için asıl önemli olan detaylara; otomatik ödemeye ve iptal işlemi yapmaya.

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı vermeden önce dikkatle okuyun!

Otomatik ödemeye bağlanabilecek ürünler neler öncelikle onlara bakalım: Geçmeden önce not: USD ve EUR ekstreniz geliyorsa banka içerisinde vadesiz USD ve EUR hesabınız olmalı ve ayrıca USD ve EUR borçlarına ait ASGARİ ÖDEME YOKTUR DÖNEM SONU BORCU ÖDENMELİDİR. Bu borçlar ilgili para biriminden ödenmelidir. Son ödeme tarihi geçerse borçlar bankanın güncel kurundan TL’ye çevrilerek tahsil edilir.

  • Garanti BBVA kredi kartı ve ek kredi kartlarının ekstre TL borçları dönem sonu toplam tutarı,
  • Garanti BBVA kredi kartı ve ek kredi kartlarının ekstre TL borçları asgari ödeme tutarları,
  • Garanti BBVA kredi kartı ve ek kredi kartlarının ekstre USD dönem sonu toplam borçları,
  • Garanti BBVA kredi kartı ve ek kredi kartlarının ekstre EUR dönem sonu toplam borçları,
  • Garanti BBVA Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı / KMH)
  • Fatura ödemeleri örneğin: Digiturk, Turkcell, İGDAŞ, EsGaz vb.
  • Garanti BBVA fatura otomatik ödeme talimatları USD, GBP, EUR, CHF gibi Yabancı Para Birimleriyle de ödenebilirler.
  • Garanti BBVA Bireysel Kredi taksitleri,
  • Garanti BBVA düzenli para transfer ödemeleri: Havale/EFT, kira ödemeleri vb.

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı verme internet bankacılığı

İnternet bankacılığı girişi tamamlandıktan sonra talimatlarınızı görmek ve yeni bir talimat vermek için internet bankacılığı sayfasından Ödeme → Fatura → Otomatik / Kayıtlı Fatura İşlemleri diyoruz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Biz örnek olarak Digiturk fatura talimatı vereceğiz ve iptalini gerçekleştireceğiz. Ekranda gördüğünüz menüden talimatınız yoksa bizim gibi “YENİ KAYIT” butonu göreceksiniz. Bu butona basın.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Kurum adını yazın. Örnek: DIGITURK, Vodafone. Biz DIGITURK kurmuna ait vereceğimiz için DIGITURK şeklinde yazdık. Karşımıza çıkacak olan sayfadan Hesap, kredi kartı veya hem hesap hem kredi kartı seçilebilir. Hesap seçildiğinde hesabınızın bakiyesi yeterli değilse ve KMH ürününüz varsa oradan da ödeme yapılır.

Hesap: Vadesiz TL hesabınızdan SON ÖDEME GÜNÜNDE TAHSİLAT YAPILIR.

Kredi Kartı: SON ÖDEME GÜNÜNDE KREDİ KARTINIZDAN TAHSİLAT YAPILIR.

Hesap ve Kredi Kartı: SON ÖDEME GÜNÜNDE HANGİSİ MÜSAİT İSE ONDAN TAHSİLAT YAPILIR.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Gerekli seçimlerden sonra DEVAM butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçilebilir. ÖNEMLİ NOT: FATURALARIMIZIN TAMAMININ OTOMATİK OLARAK ÖDENMESİNİ İSTİYORUM seçeneğinin bir altında yer alan DİĞER ÖDEME SEÇENEKLERİNİ GÖRMEK İSTİYORUM derseniz bankada yer alan USD, EUR, GBP, CHF gibi hesaplar seçilerek talimat oluşturabilir. Yani TL ile değil de YP ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme aracınızı Hesap veya Hesap ve Kredi Kartı olarak seçerseniz sistemden yedek yöntem seçebilirsiniz. Örneğin Benim iki vadesiz TL hesabım var. Birisini seçerken yedek olarak ikinciyi seçersem birinin bakiyesi müsait değilse diğeri de denenir. Böylece fatura ödenmiş olur.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Gerekli bilgileri kontrol ettikten sonra tekrar ilerleyin. Ardından son kez emin olmanız için ONAY ekranı açılacak.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

ONAY dedikten sonra talimat işleme alınır ve kuruma iletilir. Digiturk için örnek verecek olursak fatura kesim tarihi her ayın 4. gecesi ve son ödemesi her ayın 16’sıdır. Yani bu fatura talimatı iptal olmazsa 16 Haziranda ödenecek. İptal adımına bir aşağıdaki başlıktan MOBİL BANKACILIK içinse en alta gidebilirsiniz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı iptal etme internet bankacılığı

İşlem oldukça basit. Yine yukarıdaki gibi Ödeme → Fatura → Otomatik / Kayıtlı Fatura İşlemleri diyoruz. Karşınıza bu şekilde listelenecektir.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

TALİMAT İPTAL diyerek işlemi yapabilirsiniz. Sizden son kez bir ONAY talep edilir. Karşınıza çıkan ekrandan ONAY butonuna tıklayarak talimatı iptal edebilirsiniz. Aşağıdan mobil bankacılık rehberini görebilirsiniz.

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı vermek mobil bankacılık

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı verirken genellikle mobil şube daha çok tercih edilir ve daha basittir. Mobil bankacılığa giriş yapın. Bankacılık uygulamasından en altta yer alan menüden sırasıyla; İşlemler → Ödemeler → Fatura → Yeni fatura talimatıKurum → İlgili ödenecek kurum türü ve kurum adı seçilir → Ödeme aracı olarak bu kanaldan sadece kredi kartı ya da hesap seçilebilir. Mobil kanaldan verilen talimatlarda da USD, EUR, GBP, CHF gibi YP hesapları ile işlem yapılabilir. Ancak hem kredi kartı hem de hesap ile aynı anda talimat sadece internet bankacılığı üzerinden verilebilir.

“Kredi kartı, kredi ödemesi veya gecikmiş kredili ürün ödemeleri için faturanın hemen altındaki seçeneklere devam ederek ilgili işlemi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı
Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı
Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı iptal etmek mobil bankacılık

Bu sefer İşlemler → Ödemeler → FaturaKayıtlı Fatura İşlemleri menüsünden talimat verilen faturayı seçiyoruz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Ardından karşımıza çıkan ekrandan Talimat İptal diyoruz. Çıkan ekrana onay vererek işlemi sonlandırıyoruz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı

Geldik işlemlerin sonuna. Bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın. Yakında diğer bankalar için de aynı yazıları sizler için sunacağız!

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz