FaceTime görüşmelerine Android kullanıcılarını davet etme!

0
FaceTime Android kullanıcı dahil etme

Apple, WWDC 2021 etkinliğinde yeni işletim sistemlerini tanıtmıştı. Bu yazımızda iOS 15 ve iPadOS 15 ile gelen yeni FaceTime özelliğini nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Söz konusu yenilik ile FaceTime görüşmelerine Android ve Windows cihaza sahip kullanıcıları dahil edebiliyorsunuz.

Apple ekosisteminde olmayan bir cihaza sahip arkadaşlarınız, akrabalarınızı ve ailenizi FaceTime görüşmelerine dahil edebilmek için Android, Windows cihazda açılmış bir tarayıcı sayfası yeterli oluyor. Böylelikle platform bağımsız bir video görüşme uygulamasına dönüşse de FaceTime bazı gereklilikler mevcut. FaceTime çağrısını başlatmak, davet etmek için bir Apple cihazına – iPhone, iPad, Mac – ihtiyacınız var. iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemlerinde bu eylemi nasıl gerçekleştirebileceğiniz bakalım.

FaceTime görüşmelerine Android kullanıcı nasıl davet edilir?

FaceTime Android kullanıcı davet etme 1
  • FaceTime uygulamasını başlatın
  • Bağlantı Oluştur‘a dokunun
  • Görünen Eylemler menüsünün üst kısmındaki Ad Ekle‘ye dokunarak FaceTime bağlantınıza tanımlanabilir bir ad verin
  • Eylemler menüsününden bağlantınızı paylaşmak için Mesajlar – Mail vb. bir method seçin
FaceTime Android kullanıcı davet etme 2

Bağlantıyı paylaştıktan sonra Android, Windows kullanıcıları bir web sayfasına yönlendirilecekler. Yönlendirildikleri sayfayı açtıklarında FaceTime sohbetine katılmak için adlarını girebilecekleri bir ekran karşılarına çıkacak. Buradan isimlerini girerek sohbete katıldıktan sonra mikrofonlarını sessize almak, videoyu devre dışı bırakmak, kamera görünümünü değiştirmek ve aramadan çıkmak gibi FaceTime seçeneklerinin tamamına sahip olacaklar.

Bu bağlantı özel bir yönlendirme içerdiği için gizlilik adına uçtan uca şifreleme özelliği de bulunuyor. Apple, bu konuda güvenliğe de önem verdiğini açıklamıştı. Bu yazımızda Apple cihazlarda oldukça popüler olan FaceTime görüşmelerine Android, Windows kullanıcılarını nasıl dahil edebileceğiniz anlattık. Başka bir rehber içerikte görüşmek üzere.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz