Enpara otomatik ödeme 2022
Enpara otomatik ödeme 2022

QNB Finansbank bünyesinde faaliyet gösteren alt marka Enpara otomatik ödeme talimatı verme işlemi nasıl yapılır? Hangi ödeme araçlarıyla talimat verilebilir, iptal edilebilir? QNB Finansbank A.Ş. Enpara bünyesinde hesabınız bulunması durumunda sırasıyla aşağıdaki araçları kullanarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz;

NOT: Kredi kartınız için otomatik ödeme talimatı veriyorsanız Ek Para limitiniz ile ödeme yapılmayacaktır. Hesabınızda kendi paranızın olması gereklidir, ödemeniz gecikmeye düşmesin!

Heasbınızdan/kartınızdan vereceğiniz talimat nezinde ilgili kuruma ait faturanız son ödeme tarihinde gece otomatik olarak çekilir ve karşı kuruma ödenir. Peki otomatik ödeme talimatı nasıl verebiliriz? Adım adım hem Cep Şube hem de internet bankacılığı vasıtasıyla süreci sizlere aktarıyor olacağız.

1 – Enpara otomatik ödeme talimatı verme Cep Şube

Enpara otomatik ödeme talimatı ana ekran

Enpara otomatik ödeme talimatı ana ekran

Cep Şube şifrenizle oturum açtıktan sonra karşınıza ana ekran gelecek. İlgili menülere geçebilmek için sırasıyla adımları izleyerek ilerleme sağlayabilirsiniz. Sol üstte yer alan mor üç çizgiye tıklayarak işleme başlayabilirsiniz.

Cep Şube otomatik ödeme talimatı - talimatlar
Cep Şube otomatik ödeme talimatı – talimatlar

Açılan menü içerisinden Talimatlar kımsına tıklayın. Akabinde karşınıza çıkan kısımdan en alttaki pembe tuşa basın.

Enpara otomatik talimat oluşturma menüsü
Enpara otomatik talimat oluşturma menüsü

Yeni talimat ekleye basarak devam edin. Ardından açılan sayfadan kurum seçimi yaparak bir sonraki sayfaya geçiş yapacaksınız.

Cep Şube kurum seçimi - fatura talimatı
Cep Şube kurum seçimi – fatura talimatı

Sadece fatura ödemek için değil; vergi borcu, SGK Bağ-kur primi, düzenli para transfer talimatları ve İstanbulkart’a düzenli yükleme gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Cep Şube abone bilgileri girme ve otomatik ödeme başlatma
Cep Şube abone bilgileri girme ve otomatik ödeme başlatma

Yukarıdaki gibi abone bilgilerini doldurduktan sonra Devam yazısına tıklayın. Sistem size bilgilerinizi göstererek son kez onaylamanızı ve işlemi tamamlamanızı isteyecektir.

Enpara otomatik ödeme Cep Şube işlem onayı
Enpara otomatik ödeme Cep Şube işlem onayı

Yukarıdaki bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra Onayla diyerek işlemin ilerlemesini bekleyin. İşte bu kadar, artık otomatik ödeme talimatınız başlatılmış durumda. Bir sonraki faturanızın son ödeme tarihinde uygulamaya girerek ödeme durumunu kontrol etmenizi öneriyoruz.

2- Enpara otomatik ödeme talimatı verme İnternet Şubesi

İnternet şubesini açtıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Otomatik ödeme kısmına geçebilmek adına ekranda gördüğünüz menülerden TRANSFER/ÖDEME kısmına farenizle gelin, ama tıklamayın. Ardından en altta TALİMATLAR mensünü göreceksiniz. Oraya tıklayarak otomatik ödeme kısmına geçiş yapabilirsiniz.

Bu ekranda mevcut talimanız olması durumunda akibetini görebilirsiniz. Yeni bir talimat verebilmek adına mor renkte yer alan Yeni talimat ekle demeniz yeterli.

Burada talimatınıza bir isim atayabilirsiniz. Ardından ödeme yapılacak kurum/düzenli para transferi/İstanbulkart dolum talimatı gibi size uygun adımları seçin. Abonelik bilgilerinizi de doldurduktan sonra Kaydet diyerek talimatı oluşturabilirsiniz. İşlemi yapmadan önce En Hızlı işlemlerime ekle diyerek manuel ödeme yapmanız durumunda (gelecekte) abone bilgisi aramaksızın bir tıkla ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Enpara internet şubesi yeni talimat – fatura ödeme

İşlemler bu kadar. İnternet şubesi vasıtasıyla talimatınızı oluşturmuş oldunuz. Hiçbir ek ücret ödemeden faturalarınızı gün geçmeden ödeyebilirsiniz.

Güncel yazılarımız için tarayıcı bildirimlerini açabilir ve bizi ana sayfamızdan takipte kalabilirsiniz!

Enpara hakkında

2012 yılında Finansbank’ın alt markası olarak kurulan Enpara, fiziksel şube anlayışını değiştirerek sadece bir müşteri hizmetleri kanalı sunmaya başladı. Şube içeriğinin ve fiziksel evrak, fazla personel masrafını azaltarak havale/EFT ücretlerini kaldırıp, kredi kartı aidatını da ömür boyu almayacağı sözünü verdi. Daha sonrasında Finansbank, QNB grubuna satılınca ismi QNB Finansbank Enpara olarak değiştirildi.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz