Ön ödemeli kesilen faturalardan dolayı 129  TL’lik paketi almış olsanızda 150 TL ve fazlası ücret gelebilir. Ayın 3’üne en yakın tarihte aktif ettirin yayınları ki tam bedelden fazlası az gelsin!

DIGITURK: 1 Ocak 1999 yılında kurulan Türk Dijital TV Şirketidir. 2015 – 2016 yılları arasında resmen Katarlı Şirket olan beIN MEDIA GROUP tarafından satın alınmıştır. LİG TV, TÜRKMAX GURME, İZ TV, DİZİMAX, Home & Entertainment ve Moviemax kanalları beIN SERIES, beIN MOVIES, beIN SPORTS, beIN İZ ve beIN Home & Entertainment olmuşlardır. Bu değişim 13 Ocak 2017 gününde yaşanmıştır.

Eskiden Giriş Paketiyle sadece yerel kanalları ve birkaç özel Digiturk kanalları izlenebiliyordu. Şimdi tek mantıklı paket Ailenin  Yıldızı 25 TL’lik paket. Tüm ek paketler ve TFF 1.LİG maçlarını içeriyor. Filmin Yıldızı Paketi 45 TL ve + 10 TL’ye Dizi Paketiyle 55 TL’ye Dizi içerikleri zorunlu değil izlenebiliyor. Eski şartlarda Dizi ve Film Paketleri 18 + 18 = 36 TL + 22  TL Giriş Paketiyle: 58 TL’ydi. + 7 TL HD yayın ile 65 TL falan yapıyordu. Aslında yeni paket sistemiyle buda mantıklı diyemem çünkü; Dizi + Film bu fiyata değil ucuza veriliyordu.

Bu arada Yetişkin Paketi ve kanalları kaldırılıp abonelere cayma bedeli eklenmeden üyeliklerinden düşülmüştü biliyorsunuz. Neden söylüyorum çünkü Digiturk’ten her geçen gün kanallar eksiliyor.

Sproun Yıldızı, Filmin ve Sporun Yıldızı ve Yıldız Dolu Paketleri açıkçası mantıksız geliyor. Zevkimize ve bütçemize göre TV abonesi olamıyoruz artık. Tek artısı HD 0 TL oldu. Ama o da artı değil. Zaten bu fiyatlara utanmadan almasınlar HD bedeli. Yıllık 990 TL’ye geliyor Sporun  Yıldızı “kredi kartsız faturaya tek ödeme ile” bu nasıl fiyat, nasıl iş, nasıl rakamlar? Çok kısa özetle Digiturk’ü maç için alacaklar almasınlar bu Sezon. Gidip kahvede veya restoranlarda izleyebilirsiniz. Çok kısa bir özetle “iki kez düşünün Digiturk alırken.”

Eksilen kanllar:

 • Playboy TV SD
 • Penthouse SD
 • Penthouse HD
 • MGM MOVIES SD

Tamam bunlar iyi ki gitti kötü içeriklerdi ancak MGM MOVIES neden? Sorduğumda, anlaşma sağlayamadık deniyor. İçerikleri azaltıp fiyatı yükseltmek kötü ve müşteri kaybettirici bir şey. 129 TL’ye TV Paketi mi olur? Yap 79 TL haydi en kralı de. Çok kısa özetle “iki kez düşünün Digiturk alırken.”

Görüşmek üzere Okurlarım…

 

4 YORUMLAR

 1. Hesap hatalarınız var, ve objektif olmayı becerememişsiniz.
  Eskiden Film ya da dizi izlemek 22 + 18 + 7 = 47 TL idi, Film + dizi için ise 47+18=65 TL ödeniyordu.
  Yeni sistemde HD Film 45 TL, sadece dizi 35 TL, film + dizi 55 TL. bu 3 pakette de eskiye ek olarak çocuk, belgesel, sporsever içerikleri (Eurosport 1,2, fox sports vb…) S Sport (İngiltere ligi, NBA vb…), 1 dizi, 1 film kanalı izlenebiliyor.

 2. Cansu Hanım;

  O fiyatlar liste fiyatı. Digiturk üyeliği yaparken eski sistemde film ve dizi ucuza geliyordu. Ayrıca herkes Spor Sever, Çocuk ve Belgesel içeriklerini açtırmak istemiyor. Süper Lig Full yayın istemeyen birçok üye var. Spor Ekstra içeriklerini de izlemek istemeyen kesim var. Yıllık 450 – 500 TL’yken bir anda 1000 TL’ye yakın faiş bir fiyata çıkma amacı nedir? Spor Ekstra içeriğini zaten Süper Lig varken izleyemiyorsunuz. Maçlar çakışmalı olarak yayımlanıyor. Fox Sports, Eurosport 1 ve 2 zaten yabancı kanallar. S SPORT’da Premier Liginin çakışmalı maçlarını veremiyor. Sonuç olarak Digiturk iyiye değil kötüye gidiyor.

  Değerli yorumunuz için teşekkür eder, sitemize tekrar bekleriz. 🙂

 3. Merhaba,
  Engelli üyelikler ile ilgili %50 indirim olmasına rağmen rakamlar bir anda 140tl fiyat çıkartılıyor sonra %50 indirimli olarak 70 tl oluyor üyelik. Sorarım size, maçlara gidemeyen engelli bir insan hatta kahvede bile izleyemeyen bir engelli 690tl babadan kalma emekli maaşı ile geçinirken aylık 70tl nasıl ödeme yapabilir. Bu insanların bir maç keyfi var onuda geç saatlere kadar bekleyip özetlerimi izlemesi gerekiyor. Buradan yetkili kişilere ulaşıp konu ile daha duyarlı olunmasını rica ediyorum

 4. Fikret Bey merhaba;

  Sporun Yıldızı Paketi içeriğinin taahhütsüz liste fiyatı 140 Türk Lirası olduğundan sizlere 70 TL’den sunulmaktadır. Nedeniyse, engelli vatandaşlara paket satışı yapılırken taahhüt (kalma sözü) talep edilmemesidir. Normal bir üyelikte 99 TL taahhütlü, 140 TL taahhütsüz fiyatlarla verilir. Sizin ödeyeceğiniz fatura normal bir rakam yani. İstediğiniz an +90 212 473 73 73’ü arayıp iade edebilirken, taahhütlü (99 TL)’ye alan örneğin 3 ay kullanmış olsun. 120 TL cayma + 99 TL fatura ödemeye mahkum edilecektir; buda 219 TL gibi bir ücretlendirme yapar. Umarız daha uygun fiyatlara içerik sahibi olabilirsiniz.

  Teşekkürler,

  Tekno Kroki Site Editörü Cevat Emre KOYUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz