Digiturk’lü olanlar veya yeni Digiturk’e gelenler için hazırlamış olduğum rehber yazıma hoş geldiniz.  🙂

Bu yazı evinde Digiturk uydu üyeliği bulunan Türksat / Eutelsat uydusundan yayın alan kişileri ilgilendiriyor. Yine de bilgi sahibi olmak isterseniz sizleri de yazımızı okuyabilirsiniz, teşekkürler.

Paket tiplerinden bahsedeyim.

 • Platin Paketler: Film veya Dizi Paketidir. Aylık fiyatı taahhütsüz 24 TL, 18 TL taahhütlü. (12 ay)
 • Spor Paketleri: Süper Lig Full Paket 83 TL taahhütsüz, 73 TL taahhütlü. Şampiyonlar Paket 73 TL taahhütsüz, 63 TLl taahhütlü. Taraftar Paketi 63 TL taahhütsüz, 53 TL taahhütlü. Anadolu Şampiyon Paketi 45 TL taahhütsüz, 35 TL taahhütlü. Anadolu Taraftar 29 TL taahhütsüz, 24 TL taahhütlü. Spor Extra 28 TL taahhütsüz, 20  TL taahhütlü. İlgili paketler 12’şer ay taahhütle alınabileceği gibi aylık fiyatları ile de alınabilirler.
 • Ek Paketler; Çocuk Paketi, Sporsever Paketi ve Belgesel Paketi taahhütsüz 5 TL.
 • HD Servisi: 12 TL taahhütsüz, 7 TL taahhütlü. (12 ay)

Standart tarifeler şu anlık böyledir.

Şimdi geçelim paketleri iptal etmeye. İlk önce 0212 473 73 73’le kontak kurarak bu işlemi sağlayabilirsiniz. Biz Online İşlemler’den nasıl iptal edilir onu anlatacağız.

Online İşlem şifreniz yoksa nasıl alırsınız onu gösterelim. İlk önce https://onlineislemler.digiturk.com.tr/ adresine giriş yapıyoruz. Sağ üstten “İLK DEFA GİRİŞ”e basıyoruz.

Bastıktan sonra sizden Digiturk üyelik numaranızı / kayıtlı cep telefon numaranızı isteyecek. İkisinden birisini girerseniz olur. Şifrenin nereye geleceğini bir alt kısımdan seçiyoruz. Kayıtlı E-Posta mı, telefon mu?

Bu adımlar bittikten sonra, Online İşlemler’e giriş yapabilirsiniz.

İlgili menüde “PAKETLER [PAKETLERİM] menüsüne giriyoruz.

Çıkartmak istediğiniz pakete basınca böyle bir şey göreceksiniz.

Paketinizi çıkartmak için öncelikle bir fatura dönemi boyunca üyelikte kalmış olması şarttır. Öyleyse, “PAKETLERİMDEN ÇIKART” yazısına bir kez tıklarsanız böyle bir ekran gelir.

İlgili paket taahhütlü ise “DEVAM” yazısının üstünde ilgili paketin düşürülmesi halinde faturanıza yansıyacak cayma bedeli belirtilir. Onay vererek çıkartabilirsiniz. Bu paket taahhütsüz olduğundan 0 TL ödeyerek çıkartabilirsiniz.

İşlemler bu kadar işte paketinizi kolayca üyeliğinizden çıkarttınız. İlgili paket ve kanalları ayın 3’ünde üyeliğinizden silinip kutunuzda şifreye girecektir. Tekrar almak isterseniz nasıl paket alınır yazımız yakında sizlerle olacak. Veya 0212 473 73 73’le kontak kurabilirsiniz.

Haberimizi okuduğunuz için teşekkür eder, mutlu günler dileriz.  Saygılarımla, Cevat Emre KOYUN Tekno Kroki Site Editörü.

5 YORUMLAR

 1. Ayrılmak istiyorum üyelikten ama karşımda muhatap yok. Hukuk mücadeles başlatmak zorundayım. Özür dilerim.

 2. Hüseyin Bey merhabalar,
  yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde paylaşmanız halinde yardımcı olmaya çalışacağız.
  İyi günler dileriz.

 3. Merhaba Hüseyin Bey. DIGITURK üyeliğinizi iptal etmek için öncelikle 0212 473 73 73’ü arayıp, destek almalısınız. Size faks çekmeniz gerektiği söylenir. Sizden istenilen bilgileri bir dilekçe halinde verdikleri faks numarasına atınız. Telefonunuza DIGITURK’ten SMS gelecektir. Yayınlarınız ayın 3’ünde kesilecektir. Üyelik bittikten sonra kutuyu, kumandayı, Digiturk HDMI kabloyu, Dijital Kartı çalışır vaziyette en yakın bayiye teslim ediniz. Etmezseniz kutunuzun modeline göre, değişir. HD kutularda 200-250 TL gibi bir ücret yansır. Plus Kutularda değişmediyse 580 TL yansır. Dijital Kart 40, kumanda 20 TL’dir. HDMI kablo’da 20 TL’ydi. Fiyatlar zamlanmış olabilir. Maddi olarak fazla kayıp yaşamamanız adına, Şikayetvar sitesine şikayet etmenizi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna başvurmanızı tavsiye ediyorum, teşekkürler iyi günler.

 4. Cocuk paketimi iotal etmek istiyorum ama uyelikteki bulunan sifre ile ilgili bilgim yok cunku esimin ustune.Esim beni umursamuyor kizim basindan ayrilmiyor yani esimden habersiz iptal edecegim lutfen yardim

 5. Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Bizim Digiturk ile bir bağımız yok. http://chat.digiturk.com.tr/onlinetr/chat/ bu adresten müşteri hizmetlerine bağlanın. Eşinizin üyelik numarasını verin. Sonrasında doğum yerini soracaklar, onu da verince paket düşürme / ekleme işlemleri yapılıyor. Ancak yeni paket sistemine geçti Digiturk; Çocuk Paketi düşmeyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz