Bildiğiniz gibi 2017 yılından itibaren Türkiye’de mobil ödeme işlemlerine başlayan Apple, bu süreçte sadece Turkcell [Paycell] ile anlaşmış ve hizmetini başlatmıştı.

Kasım 2018 dönemi itibariyle Apple, Türk Telekom ve Vodafone ile de anlaşarak altyapısına bu iki operatörü de eklemişti. Şirket işlemlerde hiçbir şekilde komisyon ve işlem ücreti talep etmemektedir. İşlemler GSM şirketinizin limitleri dahilinde olmaktadır.

Türk Telekom ve Vodafone faturalı/faturasız hatlarınız ile birlikte mobil ödeme işlemi yapabilmek için App Store → Hesap resminiz → Hesap şifreniz → Ödemeleri yönet → Ödeme yöntemi ekle → Mobil Ödeme → GSM Numaranız → onay kodu → tamamla adımları ardından hesabınıza eklenir.

Eskiden tekil ödeme yöntemi eklenebilir iken son güncellemeyle bu sayı arttı.

Artık uygulama & oyun satın alımlarınız, uygulama içi satın alımlarınız, abonelikleriniz, Apple Music üyelikleri ve Apple ID bakiye ekleme işlemleriniz Türk Telekom veya Vodafone faturanıza/TL’nize yansıyacaktır.

Ödeme yöntemini yukarıdaki adımları tekrar yaparak (ödemeleri yönete kadar) silebilirsiniz. Bazı hesaplarda silme seçeneği olmayabilir. Bununla ilgili appstore_emea@apple.com ile iletişime geçebilirsiniz. (İngilizce olarak)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz