Android’de Eski Cihazlardaki Verileri Yeni Cihaza Yedekleme Nasıl Yapılır?

1

Merhaba okuyucularım, bugün sizlere eski cihazınızda ki verilerinizi yeni cihazınıza yedeklemeyi anlatacağım. İyi okumalar dileriz.

Yeni cihaz aldığınız zaman herkes de ortak sorun verileri taşımak oluyor. Böyle problemle karşılaşan bazı kişiler ya rehberlerini ya da diğer verilerini kaybediyor. Bu da büyük sorun oluşturuyor. Ancak bu problemden de kurtulabilirsiniz. Sadece biraz planlı olmanız gerekiyor. Eğer teknolojiyi de seviyorsanız sizin için gayet iyi durum. Peki bu verileri nasıl yedekleyebiliriz?

 

  • KİŞİ VERİLERİ

 

 

 

Yeni bir telefon aldığınız zaman genel olarak eski telefondan verileri almanız gerekiyor. Bazen bu verileri kaybedebiliyorsunuz. Rehber verilerini yeni telefona aktarabilmek tıpkı bir bilgisayardan başka bir bilgisayara dosya taşımaya benziyor. Verileri yedeklemek için SD kart’a kopyalamalısınız yada USB kablonuzla bilgisayarınıza aktarmalısınız.

*Ayrıca mailinize de kayıt etme imkanınız var. Bunun için de cihaza rehbere ekleme yaparken Google Kaydı şeklinde seçeneği seçmeniz gerekiyor.

 

  • FOTOĞRAFLAR 

 

 

 

Her insan özel anlarını fotoğrafla ölümsüzleştiriyor. Ancak yeni telefon aldığınız zaman bunları yedeklemediyseniz kaybetme şansınız oluyor. Böyle sorun yaşamamak için önce dosyaları yedeklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için Backup dosyasına erişmeniz gerekiyor.

Backup dosyasına erişmek için Google Fotoğraflar uygulamasını açın. Google Footoğraflar‘a girdikten sonra  “Menü> Ayarlar > Yedekle ve Senkronize et> Dosyaları Yedekle” kısmına giriniz ve istediğiniz fotoğrafları yedekleyebilirsiniz.

 

  • Ayarlar: Android Yedekleme Hizmetleri

 

 

Android Backup Service(Android Yedekleme Hizmetleri) kullanarak istediğiniz kişisel verileri yedekleyebilirsiniz ve taşıyabilirsiniz. Gmail adresinizi, WiFi şifrenizi ve ekran ayarları gibi birçok verileri sorunsuz taşıyabilirsiniz. Bunun için “Ayarlar>Yedekle ve sıfırla>Verilerimi yedekle” kısmına gelerek istediğiniz gibi yedekleyebilirsiniz.

 

  • ŞİFRELER

     

 

 

Eski cihazınızda ki şifrelerinizi de yedekleyebilirsiniz ve taşıyabilirsiniz. Bunun için LastPass uygulamasını indirebilirsiniz. Çok kullanışlı bir uygulama olan LastPass, yeni cihazın da bütün şifreleri tekrar girmemek için ve şifreleri kaybetmemek için kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

 

  • MESAJLARI YEDEKLEME

 

 

Eski cihazınızda yaptığınız mesajlaşmada istediğiniz yerleri yedekleyebilirsiniz. Bunları da yeni cihazına aktarabilirsiniz. Eskisi kadar olmasa da yine de SMS ve MMS teknolojisini kullanıyoruz. Bunları yedeklemeniz için SMS Backup & Restore programını kullanabilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra “Menu>Ayarlar>Chat backup”a gelin ve “Backup” sekmesine giriş yapın. Buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Bir haberin sonuna daha geldik. Herkese iyi günler dileriz. Hoşça kalın.

1 Yorum

  1. keske tek bır program olsa ve dırek onu kurup tekrar yukslese tek bır tus ıle mıllete boyle bır hızmet lazım

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz